Lauri Teder • 19. märts 2018
Jaga lugu:

Börs: mure tehnoloogia pärast

NYSE  Foto: EPA

Ühendriikide börsid alustasid uut nädalat tugeva langusega, tundes muret Facebooki ja teiste andmepõhiste tehnoloogiafirmade tuleviku pärast ning valmistudes riigi keskpanga esimeseks tänavuseks intressimäärade tõusuks.

Dow Jonesi tööstuskeskmine kukkus 1,35% madalamale, 24 611 punktile. Nasdaq Composite vajus tehnoloogiasektori nõrkuse tõttu enim, 1,84%, jõudes 7344 punktile. S&P 500 kahanes 1,42%, maandudes 2713 punkti tasemele. Lisaks langes S&P 500 juba teist korda sel kuul alla oma 50 päeva libiseva keskmise ning andis sellega märku tehnilisest nõrkusest.

Päeva kõige olulisem langeja oli kahtlemata Facebook (-6,77%), millelt Euroopa Liidu ja USA parlamendisaadikud ja järelevalveasutused nõuavad selgitusi seoses 50 miljoni kasutaja andmete sattumisega Trumpi ja Brexiti kampaaniates osalenud analüütikafirma Cambridge Analytica kätte. Kartus, et Facebooki uurimine võib kaasa tuua laiema andmeseaduste karmistamise ja rangema järelevalve, tõmbas esmaspäeval langusse ka ülejäänud sektori: Google kahanes 3,02%, Snap 3,47%, Microsoft 1,73%, Twitter 1,69%, Apple 1,52%. Tehnoloogiasektori fondi (XLK) väärtus vähenes 1,98%.

Thomson Reutersi koondprognoosi kohaselt on kauplejad pea täiesti kindlad, et sel kolmapäeval ootab aktsiaturge ees keskpanga baasintressimäära tõus. Huvitavam on aga see, kas föderaalreservi kahepäevaselt kohtumiselt võib oodata ka neljanda astme lisandumist plaanitavale kolmeosalisele tõusukavale.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas