Trigon ja East Capital asuvad Olympicu pärast võitlusse

02. mai 2018, 12:37
Olympic
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180502/BORS/180509967/AR/0/AR-180509967.jpg
Ainult tellijale

Trigon Capitali kinnitusel ei plaani nende fondid Olympicu aktsionäridele tehtud vabatahtlikku ülevõtmispakkumist vastu võtta ning on koos East Capitaliga valmis investorite huve kaitstes kasutama kõiki õiguslikke vahendeid.

“Trigon Capitali ja East Capitali fondid, mis on ühed suurematest Olympicu väikeaktsionäridest, kavatsevad jääda kasiinoettevõtte investorite ringi,” kinnitas Trigon Capitali Balti fondi juht Veiko Visnapuu. “Me ei nõustu Odyssey Europe ASi tehtud ülevõtmispakkumisega.”

Visnapuu sõnul kaaluvad fondid ülevõtmispakkumise vastuvõtmise asemel aga hoopis oma osaluse suurendamist. “Pakutud hind on ebaausalt madal,” põhjendas ta otsust võitlusse asuda.

Võitluseks valmis

Seejuures kinnitas Visnapuu, et aktsionäride õiguste nimel on nad valmis kasutama kõikvõimalikke legaalseid vahendeid. “Seda juhul, kui ülevõtja hakkab käituma allesjäänud investorite huve kahjustavalt, nagu näiteks aktsiate börsilt äraviimine või Läti tütarettevõtte müümine või ühendamine ülevõtjaga seotud ettevõttega,” rääkis Visnapuu.

Visnapuule teada info põhjal pole Trigon ja East Capital ainsad, kes ülevõtmispakkumisest keelduvad ning seda on valmis tegema ka teised suuremad väikeaktsionärid. “Nemad teatavad oma otsusest õigel ajal,” lõpetas Visnapuu.

Praegu on Trigoni Balti fondil aktsiaraamatu andmetel 86 044 aktsiat, kuid Trigoni fondijuht Mehis Raud kinnitas möödunud nädalal Äripäevale, et see ei peegelda tegelikku seisu. “Meie fond läks hiljuti Eesti registrist üle Luksemburgi, kus meil on uus custody pank ja see hoiab aktsiaid teisel kontol – sisuliselt kandsime aktsiad ühelt kontolt teisele,” põhjendas Raud muutusi aktsiaraamatutes.

Ühtegi nõuet esitatud ei ole

Olympic Entertainment Groupi juhatuse esimees Madis Jäägeri sõnul sõltub kontserni edasine tegevus võimalike vaidlustega seoses sellest, kas ja millises ulatuses on OEG emitendina vaidluse osaliseks. "Hetkel OEG-le ühtegi nõuet esitatud ei ole - kui seda tehakse, teavitame investoreid ja üldsust sellest kooskõlas börsiettevõtjale kohalduvate nõuetega," rääkis Jääger.

Ülevõtupakkumise sisu muutust Jääger aga ei kommenteerinud, sest selle saab tema sõnul otsustada üksnes ülevõtja.

Alates teatest, et kasiinofirma suuraktsionärid müüvad oma osaluse Luksemburgi juurtega ettevõttele ning kontsern lahkub börsilt, on pakutava ülevõtuhinna vabatahtlikult vastu võtnud üle kolmandiku aktsionäridest.
Alates 19. märtsist, mil Olympicu aktsiaraamatusse oli kantud 5031 investorit, on toimunud suurem lahkumine – kolmapäevaks oli aktsiaraamatus alles vaid 2756 investorit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. May 2018, 12:37

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing