Lauri Teder • 25. juuli 2018 kell 20:45

Börs: Trump ja Juncker pikendasid rallit

Jean-Claude Juncker ja Donald Trump 25. juulil Valge Maja Roosiaias  Foto: Scanpix / Reuters

Kolmapäeval tegid maailma aktsiaturud läbi neljanda järjestikuse tõusu, saades turgutust teadetest, et USA ja Euroopa Liit on jõudmas kaubanduskõnelustes kokkuleppele.

Valges Majas toimunud kohtumise järel andsid USA president Donald Trump ja Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker teada, et EL on valmis importima suuremas koguses Ühendriikide sojaube ja veeldatud maagaasi.

Junckeri sõnul hoitakse kaubandusleppega ära tariifide kehtestamine Euroopa Liidus valmistatud toodetele, samuti "vaadatakse üle juba kehtivad terase- ja alumiiniumitollid".

MSCI maailma aktsiaturgude indeks kerkis kolmapäeva kokkuvõttes 0,54%. Veelgi selgemalt avaldus Trumpi ja Junckeri kohtumise mõju aga USA börsinäitajates. Dow Jonesi indeks kerkis 0,68%, 25 414 punktini. Nasdaq Composite tõusis samal ajal tervelt 1,17%, liikudes tehnoloogiasektori julge kasvu laineharjal. Valdkonna näitaja (SPGSTI) suurenes 1,53%. S&P 500 hüppas 0,91% kõrgemale, 2846 punktini.

Pisut täbaram oli olukord USA ehitussektoris, mille näitaja (PHLX Housing Index) kaotas kolmapäeval 2,06% oma väärtusest. Kukkumise põhjuseks oli uute elamute müügi juunikuine langus viimase kaheksa kuu madalaimale tasemele. Vaatlejate hinnangul annab müügil olevate elamute arvu kasv ja sellega kaasnev odavnemine märku Ühendriikide kinnisvaraturu jahtumisest.

Hetkel kuum