Rait Kondor • 30. juuli 2018 kell 19:38

El-Erian: ameeriklased on jätnud „uue normaalsuse“ seljataha

Mohamed El-Erian  Foto: Lucy Nicholson/Reuters-Scanpix

Allianz SE majandusnõustaja Mohamed El-Erian ütles, et USA on lõpuks välja murdnud kriisijärgsest majanduslikust nõrkusest ning ameeriklased on „uue normaalsuse“ seljataha jätnud, vahendab Bloombergi uudisteportaal.

„Uus normaalsus“ on termin, millega El-Erian koos kolleegidega PIMCO-s 2009. aasta mais välja tulid, et iseloomustada finantskriisi järgset majanduse nõrkust, kus majanduskasv jääb pikaks ajaks püsima väga madalate näitajate juurde ning ei toimu majanduskasvu tavapärast v-kujulist taastumist 3% kasvumäära juurde.

„Vaid USA on praeguseks sellest uuest normaalsusest välja tulnud ning leidmas kõrgemat majanduskasvu tasakaalu 2,5 kuni 3 protsendi juures,“ ütles El-Erian Bloombergi televisioonile antud intervjuus.

USA sisemajanduse kogutoodang kasvas teises kvartalis aasta baasil 4,1%, mis oli kiireim kasvutempo alates 2014. aastast.

El-Eriani sõnul on nüüd majanduskeskkond valmis tööjõu majanduses osalemise määra kasvuks, samal ajal töötuse näitaja madalale tasemele jäädes. Selline kombinatsioon tähendab El-Eriani sõnul, et Föderaalreserv saab turvaliselt intressimäärasid tõsta, ilma et peaks kartma majandusaktiivsust lämmatada.

Hetkel kuum