Rait Kondor • 13 august 2018

Türgi aktsiad langevad USA turul ligikaudu 10%

Türgi president Erdogan innustas eelmisel reedel inimesi vahetama oma muus valuutas olevad säästud ning kulla Türgi liiri vastu, et kaitsta liiri edasise kukkumise eest.  Foto: EPA-EFE

Türgi liiri tänase languse valguses on USA turul edasi langenud ka seal kauplevad Türgi aktsiad, nii et Türgi aktsiate liikumist kajastav indeksfond on langenud päevaga 10%.

Türgi liir on täna langenud dollari vastu ligikaudu 10% ning on stabiliseerunud 6,99 liiri juures dollarist. Veel eelmise reede õhtul maksis üks dollar 6,43 liiri ning vahetult enne USA sanktsioonide kehtima hakkamist 1. augustil, sai ühe dollari osta 4,9 liiri eest.

Täna on vastavalt liiri langusele langenud ka USA turul dollari kaubeldavad Türgi aktsiad. Nii on MSCI Türgi indeksit järgiv indeksfond (ETF) iShares MSCI Turkey (sümbol TUR) kukkunud 10,4% 19,19 dollarile. Käesoleva aasta alguses maksis see indeksfond 44,77 dollarit ehk langus on olnud 57%.

Türgi telekomioperaatori Turkcelli aktsia (sümbol TKC) on langenud 6,9% 4,58 dollarini. Veel selle aasta alguses maksis Turkcelli aktsia 10,38 dollarit.

Hetkel kuum