Äripäev • 29. oktoober 2018
Jaga lugu:
HSBC enamik käibest tuleb Aasiast.  Foto: AFP/Scanpix

Euroopa suurima panga kasum paisus 28%

Kuigi Euroopa suurim pank HSBC teatas täna, et kolmandas kvartalis suurenes kasum 28%, ei jäänud analüütikud tulemustega siiski rahule.

Maksueelsed kasuminumbrid jäid HSBC jaoks kolmandas kvartalis 5,922 miljardi dollari juurde, analüütikud ootasid resultaati 5,99 miljardi dollari juurde. Panga käive oli samal ajal 13,798 miljardit dollarit, suurenedes aastases võrdluses 6,32%. Analüütikud ootasid veidi kõrgemat, 13,98 miljardi dollari suurust käivet.

Kuigi HSBC on Euroopa suurim pank, tuleb selle käibe enamus siiski Aasiast. Tõsi on aga ka see, et Hiina majanduslik aktiivsus kaotab hoogu ning see võib HSBC tulemusi edaspidi survestama hakata.

„Arvestades regiooni makromajanduslikke trende, näeme me riskikohana jätkuvat nõrkust, eriti just kapitaliturgudel ning ka varahaldusäris,“ märkis JPMorgani analüütik James Sullivan CNBC-le. Murelikuks teevad ka kaubanduspinged, kuivõrd kaubanduse rahastamise valdkond on HSBC üks olulisi ärivaldkondi.

HSBC aktsia tõusis pärast tulemuste avaldamist nii Londoni kui Hongkongi börsil enam kui 5% jagu. Aasta kokkuvõttes on panga aktsia siiski 20% langenud, põhjuseks taas kaubanduspinged ning maailmamajanduse üldine ebakindlus.

Jaga lugu:
Hetkel kuum