Anu Lill • 23. jaanuar 2019 kell 10:07

Deutsche Bank on Danske juhtumis uurimise all

USA Föderaalreserv uurib, kas Deutsche Bank New Yorgis jälgis Danske panga Eesti filiaali nimel tehtud ülekandeid nõuetekohaselt.

Deutsche Bank uurimise all.  Foto: Reuters/Scanpix

USA nõuab, et tema jurisdiktsiooni all tegutsevad pangad kontrolliksid kliente ja nende tehinguid võimalike rahapesu ja kahtlaste tehingute tuvastamiseks. Föderaalreserv on reguleerivate asutuste hulgas, mis tagavad pankadele nende ülesannete täitmiseks piisavad süsteemid.

Deutsche Bank, mis mängis vaid teisejärgulist rolli, tegutsedes Danske korrespondentpangana, teeb Föderaalreserviga koostööd. Deutsche tegevjuht Christian Sewing ütles eelmisel nädalal, et Danske juhtumit uuritakse pangasiseselt ja tal ei ole alust arvata, et Deutsche pank oleks vääralt käitunud. 2017. aastal tegi Föderaalreserv laenuettevõttele 700 miljoni dollarise trahvi nõrga kontrollimehhanismi tõttu, mis võimaldas Venemaalt lähtunud rahapesu. Eelmisel aastal oli Deutsche Bank veel uurimise all Panama paberitega seotud juhtumis. Panga aktsia on aasta jooksul kukkunud 55% ja kaupleb praegu New Yorgi börsil 8,8 dollari tasemel.

Hetkel kuum