Endel Palla – inimliku kapitalismi hoidja

Endel Palla sõnul on verise kapitalismi kasumitaotlusest tähtsamgi see, et õhkkond ettevõttes oleks hea: rahul peavad olema kõik.  Foto: Eiko Kink
Gentleman
Jaga lugu:
Erilehed
Ainult tellijale

ASi Harju Elekter nõukogu esimees Endel Palla ütleb enda kohta, et on alati olnud suur tööle pühenduja ja möönab, et võib-olla on sellega lausa liiale läinud – eriala ja reisikirg on läbi aastate hinge toitnud nii rikkalikult, et laste saamise aeg sai mööda lastud.

Aastal 1941 sündinud Palla elab abikaasaga mere ääres, Tilgu sadama lähedal Meriküla külas, kus kunagi oli piirivalvekool. Kunagised sealsed suvilakrundid on tänaseks enamikus saanud peale aasta läbi soojad majad, niisamuti on suvilast kodu teinud ka Palla ise. Tööl on ta aga 50 aastat käinud Keilas Harju Elektris, ettevõttes, kuhu töötajad jäävad pidama aastakümneteks ja kuhu jäävad pidama ka nende lapsed.

Ometi pole Harju Elektri võlu selles, et seal saab mõnusalt niisama tiksuda - selle kinnituseks on see, et tänavu 50aastaseks saav ettevõte on börsil aktsionäre rõõmustanud igal aastal. Kust sellist ilmet ja elutööd lahkama hakata?

Tänases kodushoovis olev päikesejaam laeb täis Palla Tesla aku. Ikka selleks, et ökoloogiline jalajälg oleks võimalikult väike.
Tänases kodushoovis olev päikesejaam laeb täis Palla Tesla aku. Ikka selleks, et ökoloogiline jalajälg oleks võimalikult väike.  Foto: Eiko Kink

Koolimaja elektrifitseerimise lugu

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt