Jaga lugu:
Investor
Ainult tellijale

Heitlikud turud pitsitasid rahakotti ja lõid teenimiskohti

New Yorgi börs
New Yorgi börs  Foto: Reuters/Scanpix

Märtsi volatiilsus turgudel ning kodubörsi ettevõtete kohta saabunud pommuudised lõid minu portfelli kõikuma, mistõttu tuli mul möödunud kuul vastu võtta ka tavapärasest suurem kaotus. Juurde tekkis mitmeid soodsaid ostukohti.

Nii näitas minu pangakonto märtsi viimasel päeval, et olen võrreldes kuu varasemaga kaotanud pea 7000 eurot ehk 2,37 protsenti oma portfelli väärtusest. Kui möödunud kuul oli minu varanatukese väärtus 293 377 eurot ning rõõmustasin, et uus teetähis on saavutatud, siis täna vaatab mulle portfellist vastu vaid 286 436,12 eurot.

Suurimateks patuoinasteks olid minu portfelli ettevõtetest Tallink, Apple, Brasiiliale panustav fond iShares MSCI Brazil Capped, Microsoft ning Berkshire Hathaway. Kogu perioodi kasumlikkust vaadates on mulle pinnuks silmas aga endiselt alla oma IPO väärtuse kauplevad Baltic Horizon Fund ning ka Admiral Marketsi 8protsendilist intressi pakkuv võlakiri.

Viimaste kaitseks saan aga öelda, et nendest saadava miinuse katab ära kopsakas dividend. Samuti kinnitas Baltic Horizoni juht Tarmo Karotam mulle hiljuti, et madal hind on põhjustatud sellest, et osakuid on pidevalt juurde emiteeritud. See tendents peaks nüüd aga muutuma, sest ettevõte keskendub tulevikus olemasoleva portfelli rahavoo maksimeerimisele ega pea seega uuteks investeeringuteks osakuid juurde emiteerima.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt