investor Toomas • 23. august 2018
Jaga lugu:
Investor
Ainult tellijale

Paljulubav investeerimisidee lugejalt

Mulle kirjutas lugeja, kes pakkus huvitavat investeerimisideed – Leedu paberitootjat Grigeot.

Taivo kirjutas Grigeost sütitavalt ja on selge, et investor on oma kodutöö põhjalikult ära teinud. Lisaks ei soovitanud ta aktsiat umbropsu, vaid oli oma sõnade kinnituseks ettevõttesse raha paigutanud.

Veebikaubandus on teinud paberitööstusest paljulubava kasvuäri.
Veebikaubandus on teinud paberitööstusest paljulubava kasvuäri.  Foto: Scanpix

"Olen ostnud kusagil eelmise aasta sügisel Leedu börsil noteeritud Grigeot (GRG1L), mis tegeleb (peamiselt Grite brändi all) paberitoodete tootmise ning müügiga, kuid suurim ja kaugelt kasumlikum segment on lainepapi tootmine (üks hinnatõusu driver on e-kaubandus).

Teinud läbi ka üsna suure investeeringuprogrammi, mistõttu tootmine moodne ja numbrites ka tulemused näha. Olen ka LHV foorumis ettevõtet lahanud, tervikuna tundub Eesti investorite huvi siiski olema üsna tagasihoidlik. Järgmise 2-3 aasta perspektiivis tunduks mulle, et kõige suurem risk on tänaste numbrite valguses see, et pakendipapi hind on juba liiga kõrge, mis võib tekitada üleinvesteerimise riske. Passiivsesse portfelli minu arvates väga arvestatav instrument, defensiivses sektoris ning maksab dividendi. Minu arvamusel ka atraktiivselt hinnastatud," kirjutas Taivo.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt