Sahmakas külma vett krae vahele

Acceleron Pharma allakäigutrepp.  Foto: Kaupleja Alex

USA turgude ootamatu nõrkus sel nädalal lõi kaitsmed välja kohas, kus ma sellega üldse arvestanud polnud. Eile rakendus Acceleron Pharma positsiooni stop-loss, tuues mulle seni suurima kahjumi: 282 eurot.

See oli kaotus, millega ma arvestanud ei olnud. Sain otsekui sahmaka külma vett krae vahele. Ühtlasi mõistan, et see on karistus mitme reegli rikkumise eest.

Stop-loss-order

Tehingukorraldus positsiooni sulgemiseks orderis määratud tasemel hinna ebasoodsa liikumise korral.

Sell-positsioonide korral täidetakse kehtiva ask-hinnaga, mis saab olla sisestatud kõrgemale instrumendi jooksvast hinnast.

Buy-positsiooni korral täidetakse kehtiva bid-hinnaga, mis saab olla sisestatud madalamale instrumendi jooksvast hinnast.

Allikas: Admiral Markets

Esimene reegel, mille rikkumisest ma ka üleeile rääkisin, on see, et ei tohi jätta turgu tähelepanuta. See, et ma huupi sisenesin, mitte märgates turul valitsevat tugevat langustrendi, kulutas kohe ära suurema osa minu positsiooni turvavarust.

Edasi jäi positsioon paariks päevaks kõikuma nii lähedale stop-loss'ile, et ma tegelikult poleks pidanud enam ootama, millal juhtub vältimatu, vaid ise positsiooni sulgema. Stop-loss ongi muidugi selleks, et kahjumid ei kuhjuks, aga mõnikord oleks mõistlik ka ennetavalt tegutseda.

Samuti eirasin ma selle positsiooniga mu omatehtud reeglit, mille kohaselt tuleb riskantsete biotehnoloogiaaktsiate puhul riske maandada positsiooni suurusega. Sada aktsiat oli kindlasti liiga suur kogus Acceleroni positsiooni jaoks. 40 või 50 olnuks paras.

Seis on kardetust parem

Ka mu äsja võetud pikk positsioon kullas sulgus stop-loss-orderiga eile, lisades kogukahjumile pea 50 eurot. Takkajärgi on selge, et ma lugesin kulla graafikut valesti ja ka sisenesin valel ajal.

Kaupleja Alexi kontoseis

Hetkesaldo (suletud tehingute summa kontol): 9459 eurot

Kapital (avatud tehingute kasum/kahjum kontol): 9414 eurot

Reaalajas ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Sellega on ühtlasi mu juuni riskide limiit täis ja täna-homme ma uusi positsioone enam võtta ei kavatse. Pigem analüüsin, mis valesti läks, ja otsin uusi paremaid tehinguid juuliks.

Tuleb tunnistada, et siiski olen kahe esimese kuuga hakkama saanud paremini, kui ise arvasin: kontol on järel 94,5% sissepandud rahast. Õppetunde olen saanud üksjagu, aga need on osutunud kardetust vähem kulukateks.

Ilmselt pole ma täitnud nende lugejate-jälgijate ootusi, kes tahtsid näha, kuidas raha paari päevaga maha põletatakse, ega ka nende omi, kes tahtsid näha, kuidas algsumma iga kuuga kahekordistatakse. Ma alles õpin kauplemist, sammhaaval ja päev korraga, ning pean hoolega jälgima, et mulle õpinguteraha ikka kauaks jaguks ja sellest nii mulle kui ka lugejatele tulu tõuseks.

Homse blogipostituse pühendangi mulle saabunud lugejate kirjadele ja nendes tõstatatud küsimustele vastamisele.

Hetkel kuum