Rohesertifikaadiga ärihoone meelitab nii kliente kui investoreid

  Aina enam räägitakse ärikinnisvara haldamisel jätkusuutlikkusest. Kliendid eeldavad juba praegu, et kinnisvara haldajad panustavad teemasse reaalsete sammudega. Ka rahastajate kaalukauss vajub keskkonnateadlike omanike ja haldurite poole, kinnitab Foruse kinnisvara jätkusuutlikkuse juht Kairi Nõulik.

  Foruse Expert äriliini juht Alex Roost selgitab saates, et hoone elukaarest on hoone haldamine kõige kulukam ja pikaajalisem osa – see moodustab 70-80% kogu hoonega seotud kuludest.

  „Seetõttu tulebki ressursitõhusale ärikinnisvara majandamisele mõtlema hakata juba siis, kui hoonet projekteeritakse. Kui hoone tulevasel omanikul tuleb idee hoone ehitada, siis on õige aeg kaasata haldamise- ja jätkusuutlikkuse eksperte,“ kinnitas Roost.

  Kairi Nõuliku sõnul saab kõik alguse jätkusuutlikust haldusest. „Tuleb mõista, et tegevus hõlmab palju rohkemat, kui ainult energiakasutust. Jätkusuutlikkuse alla käib kogu süsinikujälg ja keskkonnamõju, mida hoone tekitab oma elukaare jooksul,“ sõnas ta.

  Nõulik lisab, et nii rentnikud kui rahastajad jälgivad üha enam kinnisvaraobjektidega seotud valikuid tehes, kas hoonel on rohesertifikaat. „Sertifikaat on ühtlasi kõrge kvaliteediga ärikinnisvara tunnuseks. Hooned, mis on selliselt sertifitseeritud, on A-klassi tipud ja neid eelistavad rahvusvaheliste kontsernide kohalikud harud, kelle sisemine strateegia on häälestatud keskkonnateadlikule maailmavaatele,“ tõdes Nõulik.

  Kuula saatest, miks pole klaaspindadega kaetud ärihoone jätkusuutlikkuse vaatevinklist kõige soodsam ja millised nutikad lahendused aitavad kinnivarahoolduses nii aega kui raha kokku hoida. Saates räägivad Foruse Expert äriliini juht Alex Roost ja Foruse kinnisvara jätkusuutlikkuse juht Kairi Nõulik. Saadet juhib Juuli Nemvalts.

  Fotol Kairi Nõulik ja Alex Roost.

  Foto: Juuli Nemvalts

  • Kõik ärikinnisvarast
  • 19.03.2024
  KIIRUS:
  Rohesertifikaadiga ärihoone meelitab nii kliente kui investoreid
 • Hetkel kuum