Elektrimüüja: meie rohelise elektri pealt lisa ei teeni

  Energiaettevõtte Elektrum Eesti juhatuse liige Andrus Liivand kinnitas saates „Energiatund“, et taastuvenergia abil toodetud elektri müügimarginaal on võrdne tavaelektriga ning et roheelektri pealt nad lisa ei teeni.

  Elektrumi müüdud elektrist moodustab 23% päritolutunnistusega kaetud elekter ehk taastuvelekter, millega kauplemisel on omad reeglid, ent majanduslikus mõttes ei ole müüdud elektril nende jaoks vahet. „Selge on see, et me oleme äriettevõte ja müüme elektrit kindla müügimarginaaliga, aga me oleme võtnud eesmärgiks, et ei teeni päritolutunnistustega,“ ütles Liivand.

  Tema sõnul läheb taastuvelekter kliendile selle valiku puhul kallimaks 3%  ehk 0,3 senti kWh kohta. Enim on taastuvelektripakette seni valinud tema sõnul suuremad ärikliendid.

  Ülemiste City rohevaldkonna juhi Mati Fjodorovi sõnul moodustab elektritarbimine ühe keskmise büroohoone käitlemise kuludest 25 – 30% ning arvestas roheelektri 0,3 sendist kallimat hinda kilovatt-tunni kohta, ei tõuse roheelektri valiku puhul kogukulud  hoone käigushoidmiseks kuigi oluliselt.

  Saates, mille teema oli roheline elekter ja selle tarbimine, tarbimise valmisolek ja võimalused, selgitasime põhjalikult kuidas elektrimüüja tagab, et kliendile pakutav roheline elekter on tõepoolest roheline ning mida kinnitab selles osas päritolutunnistus. Lisaks rääkisime tarbijate huvist ja motivatsioonist rohelist elektrit osta.

  Fotol on Andrus Liivand, foto autor Veiko Tõkman. Saatejuht on Lauri Leet.

  • Energiatund
  • 28.02.2024
  KIIRUS:
  Elektrimüüja: meie rohelise elektri pealt lisa ei teeni
 • Hetkel kuum