Hiina võib hakata otsima välisvaenlast ning valikuid on üks

    Hiinas kehtib kirjutamata reegel, et senine poliitiline süsteem püsib seni, kuniks on tagatud inimeste majanduslik heaolu. See võib olla aga nüüd löögi all, arutles Hiina ekspert Rüüt Kaljula saates “Globaalne pilk”. 

    Hiinat kummitavad ulatuslikud majanduslikud probleemid, alates uppis kinnisvaraturust lõpetades noorte tööpuudusega, mis mõningatel andmetel ulatub suisa 50%ni. Niisiis võib juhtuda, et Hiina suunab oma pilgud välisvaenlasele, et saada tähelepanu eemale siseprobleemidelt. Ja selleks vaenlaseks on suurima tõenäosusega Taiwan. 

    Samal ajal hoiab Hiina suhteid soojana Venemaaga. Kui Venemaal oli Wagneri pealiku Jevgeni Prigožini mäss, oli Hiina automaatselt Putini poolel, märkis Kaljula. 

    Hiina president Xi Jinping ja Venemaa riigipea Vladimir Putin saavad ka isiklikul tasandil hästi läbi ja kaks autoritaarset riigipead mõistavad teineteist. Pealegi on Hiinale väga kasulik omada häid suhteid oma suure naabriga, sest uut vaenlast ei saa riik endale lubada ning head majandusdiilid soosivad samuti Hiina sõbralikku meelestatust.

    Sellest, mis toimub Hiina hapral kinnisvaraturul, miks on kukkunud eksport ja import, missugused on Hiina-Venemaa suhted ning mis muutused on toimunud Hiina võimuladvikus, kuula saatest. 

    Külas on Hiina ekspert Rüüt Kaljula, saadet juhib Äripäeva ajakirjanik Pille Ivask. 

    • Globaalne pilk
    • 27.07.2023
    KIIRUS:
    Hiina võib hakata otsima välisvaenlast ning valikuid on üks
  • Hetkel kuum