• Jaga lugu:

  Kas abielureferendumist saab valitsuse kirstunael?

  Äripäeva raadio saates “Poliitikute töölaud” vaieldi teravalt Eesti demokraatia üle. Saate keskne teema oli Erakonna Eestimaa Rohelised rahvaalgatus perekonnaseaduse muutmiseks, et abielu võiks olla kahe samast soost inimese liit. Kas meil peaks olema esindusdemokraatia tingimustes rohkem otsedemokraatia elemente?

  Ajakirjanduses on avaldatud seisukohti, et enam kui 30 000 inimese toetus roheliste algatusele indikeerib, et kevadine rahvahääletus kujuneb Jüri Ratase valitsuse usaldushääletuseks, peaasjalikult EKRE dikteeritud teemapüstituste vastu. Roheliste erakonna peasekretäri Joonas Laksi sõnul oli põhiline põhjus, miks hääletus ellu kutsuti see, et teatud teemad ei tohiks jääda koalitsioonipoliitikute meelevalda.

  Kuigi Reformierakond tervikuna roheliste algatusega ei liitunud, tunnistas Signe Riisalo riigikogu Reformierakonna fraktsioonist petitsioonile allkirja. Keskerakonna volikogu Tõnis Mölder allkirja ei andnud, tema hinnangul peab abielu jääma mehe ja naise liiduks.

  Saates selgus, et see pole ainuke küsimus, mida tahetakse rahvaküsitlusel esitada. Mis täpsemalt ees ootab, kuuleb saatest.

  Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
   Telli Äripäev
   Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
   Jaga lugu:
  • Hetkel kuum