Riho Terras: kes maksab, tellib ka muusika. Ka Euroopa Liidus

  Euroopa Parlamendi saadikud Urmas Paet ja Riho Terras lubasid energeetikale keskendunud saates "Fookuses: Euroopa majandus" võtta südameasjaks muuta Venemaale kehtestatud sanktsioonid vähem auklikuks.

  Europarlamendi saadikud tõdesid, et kriisis on jõukamatel liikmesriikidel rohkem eelarvelisi vahendeid oma ettevõtjaid toetada, mis seab löögi alla väiksemate riikide tööstused ja konkurentsivõime.

  Riho Terrase (Isamaa/Euroopa Rahvapartei) sõnul peab Euroopa tegema kõik, et Venemaale saadetaks võimalikult vähe raha, mida kasutatakse Ukraina riigi hävitamiseks.

  "Peame suruma läbi sanktsioonid ka mõnede Putini tallalakkujate kiuste - üks nendest on Ungari, kes on kõigis energeetika teemades olnud komistuskivi," ütles Terras. Ta rõhutas, et Ukraina võitleb Euroopa julgeoleku eest ja sanktsioonide tõhusus on ülioluline.

  Urmas Paet (Renew Europe/Reformierakond) rääkis, et Euroopas lepiti energiajulgeoleku poliitika kokku juba kümme aastat tagasi, kuid liiga headel aegadel jäeti kriitilised investeeringud, näiteks riikidevaheliste gaasi ja elektri ülekandevõimsuste arendamiseks tegemata.

  Küsimusele, miks on sahtlisse jäänud kriisi hakul välja käidud idee CO2-kvoodi süsteemi ajutiseks reformimiseks või peatamiseks, vastas Paet, et liikmesriikide erimeelsuste tõttu pole otsusteni jõutud mitmetes viimaste kuude aruteludes.

  Urmas Paet ja Riho Terras arutlesid ka selle üle, kuidas võiks Eesti seljatada energiakriisi nii lühemas kui ka pikemas perspektiivis.

  Saadet juhtis Janno Riispapp.

  Foto: Andras Kralla

  • Fookuses: Euroopa majandus
  • 11.11.2022
  KIIRUS:
  Riho Terras: kes maksab, tellib ka muusika. Ka Euroopa Liidus
 • Hetkel kuum