Tänasest on meil Eesti Rohetehnoloogia Liit

  Saates räägime värskelt loodud Eesti Rohetehnoloogia Liidust. Liit on loodud, et ühendada, toetada ja esindada rohetehnoloogia ettevõtteid, mis tegelevad keskkonda ja kliimat säästvate toodete, teenuste ja protsesside arendamise, kaubastamise, kasutamise, rahastamise ja muul moel toetamisega.

  Mida liit täpsemalt tegema hakkab ja kuidas on plaanitud koostöö riigi ja eelkõige kliimaministeeriumiga, räägivad Eesti Rohetehnoloogia Liidu juht Kädi Ristkok ja Kliimaministeeriumi asekantsler Kristi Klaas. Lisaks tuleb juttu Euroopa Liidu rohetulevikust ja Eesti rohetehnoloogia rollist rohepöördes.

  Kristi Klaas ütles, et tugevaid partnereid on riigil alati vaja ja kliimaseaduse loomise protsess on toonud kaasa väga palju diskussioone selle üle, kuidas edasi liikuda. Kliimaseadusega riik proovibki omalt poolt tekitada ka tellimust ja nõudlust vähese heitega tehnoloogiate järele.

  "Kliimapoliitika on ühendatud anumate süsteem. Kes teeb rohkem, kes teeb vähem ja kuhu see tasakaalupunt seada. Me oleme huvitavaid arvutusi teinud, et hinnata seda, kui palju kasvuhoonegaaside heite kohta suudavad erinevad sektorid pakkuda lisandväärtust ja töökohti. Need arvutused näitavad seda, et mida suurem on lisandväärtus, seda soodsamaks numbrid lähevad nii heite kui töökohtade poole pealt." sõnas Klaas.

  Kuidas riik rohetehnoloogiaid veel toetada kavatseb ja millised on roheettevõtete ootused nii Eestis kui Euroopas, saab kuulata juba saatest. Saadet juhib Mart Valner.

  Fotol: Kristi Klaas. Autor: Raul Mee

  • Cleantech
  • 07.05.2024
  KIIRUS:
  Tänasest on meil Eesti Rohetehnoloogia Liit
 • Hetkel kuum