Päikesekatuste tootja seab suuri ekspordisihte

  Päikesekatuseid tootev Solarstone on uue omaniku, Raul Kirjaneni ettevõtte Biofuel juhtimisel avamas Põhjamaades tütarettevõtteid ning partnerite toel sihitakse Rootsis ka riiklikus objektis osalemist.

  Solarstoni tegevjuht Romet Roosalu viibib käesoleval nädalal Stockholmis ehitusmessil “Nordbygg”, kust andis telefoniintervjuu “Energiatunni” saatele. Tema sõnul on Rootsi ja Norra turule sisenemise plaanid läinud uue omanikuga konkreetseks ning Põhjamaade suurimalt ehitusmessilt soovitakse koju tulla konkreetsete kokkulepetega, millest üks on tähendab tema sõnul loodetavasti ka ühes riiklikus objektis partner olemist.

  Intervjuus rääkis Roosalu veel kuidas on tööle hakanud ettevõtte Viljandi tehas, milliseid investeeringuid lisaks tehtud enam kui 10 miljonile veel planeeritakse ning ka kuidas toimub terviklikeks katuse-elementideks sobituvate päikesepaneelide tootmine.

  Lisaks andis tegevjuht teada, millal jõuab ettevõte peale suuri investeeringute tsüklit tegevuskasumisse ning vastab ka küsimusele, kas suuremahuliste investeeringute vajadus oli peamine tõuge, miks Solarstone asutajad ettevõtte hiljuti Kirjaneni firmale maha müüsid. Romet Roosaluga vestles Lauri Leet.

  Fotol Solarstone tootmine Viljandis, taamal ettevõtte endine tegevjuht Silver Aednik. Foto autor: Elmo Riig, Sakala/Scanpix

  • Energiatund
  • 24.04.2024
  KIIRUS:
  Päikesekatuste tootja seab suuri ekspordisihte
 • Hetkel kuum