Metsamajandusuudiste raadiosaates "Mets ja majandus" kõneleb Cambridge’i ülikooli kliimamuutuste poliitika ja majanduse teadusdirektor Annela Anger-Kraavi. Ühtlasi on ta ÜRO kliimamuutuste majanduslike mõjude komisjoni kaasjuht.

- Metsatöid tutvustavad RMK Kagu piirkonna metsakasvatusjuht Indrek Karolin, Tartumaa metsakasvataja Koit Kraavi ja raietööline Meelis Tamm.
- Foto: Toomas Kelt
Saates räägime temaga kliimamuutustest, Euroopa kliimapoliitikast ning metsadest kliimapöörasel ajal. Me peame kliimamuutustest rohkem rääkima, nende üle arutlema ja selgitama välja oma võimalused. Euroopa liidu kliimapoliitika nõuab aga Eestilt väga kindlat vaadet ja arusaama, milliseks kujuneb meie positsioon selles protsessis. Aega pole enam palju, rõhutab Anger-Kraavi.
Juttu teeme ka uutest võimalustest elamuehituses. CLT ehk ristkihtpuit on materjal, mis annab puitehitusele uue hingamise. Kergemad ja kõrgemad majad, mis on ühtlasi palju ökoloogilisemad ja keskkonnasõbralikumad. Milline on Eestis ristkihtpuidu kasutus, seda uurimegi.
Käime ka Võrumaal Väimelas puidutööstuse ja mööbli kompetentsikeskuses TSENTER, kust abi saavad alustavad ettevõtjad nii tööstusjooniste koostamisel kui ka tulevase toote prototüüpimisel. Ja koos RMK metsameestega uurime, milliseid töid tehakse praegu metsades ja miks on mõned pisikesed puud sinakas-hallikad.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Saadet juhib Toomas Kelt.
Kuula saadet siit:
Kliimateadlane: Euroopa kliimalepe nõuab Eestilt oma eesmärkide teadvustamist
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!