Mõned ettevõtjad hakkavad kasumimaksu vältimiseks kasumeid kindlasti peitma ‒ seda teha on küll lihtne, kuid see võib tulevikus raskendada pangast laenu saamist, hoiatas maksukoolitaja Peeter Pärtel.
Kinnisvarainvestori ja maksukoolitaja Peeter Pärtel Foto: Liis Treimann
Pärtel arvab, et paljud ettevõtted ei mõtle kasumi peitmisega kaasnevatele tagajärgedele. “Esimese emotsioonina on meil kõigil kopp ees: kogu aeg tulevad mingid uued maksud, kehtestatakse mingit jama. Ma olen kuulnud väga paljudelt ettevõtjatelt, et nemad ei kavatse maksta mitte midagi,” rääkis ta Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Intervjuus tõi Pärtel näiteid, kui lihtsalt on võimalik näidata ettevõtte kasumit väiksemana ja miks seni pole juhid hinnanud ettevõtete varade väärtuseid õigesti. Ta andis ka soovituse, kuidas tasub ettevõtte omanikul enne kasumimaksu saabumist korraldada dividendide maksmist.
Samuti arutles Pärtel, kuidas hakkavad Eesti uuest maksusüsteemist aru saama välismaalased, ning tõi näiteid, kuidas uued maksud muudavad Eesti ettevõtlike inimeste käitumist. Juttu tuli ka Tallinna kinnisvara hindadest.
Küsis Lauri Leet.
Maksukoolitaja hoiatab: kasumi peitmine võib valusad tagajärjed tuua
Vähem vingumist ja rohkem investeerimist, siis hakkab ka majandus lõpuks kasvama, ütles Eften Capitali juhatuse esimees Viljar Arakas majanduskonverentsil Äriplaan.
Rahandusministeeriumis on vist unustatud, et raamatupidamislik kasum ei ole sama mis raha, millega maksu maksta, kirjutavad advokaadibüroo Sorainen maksueksperdid Paul Künnap ja Verner Silm.
Kasumimaksu seadusesse vormimisel tuleb teha veel mitu valikut, millest hakkab sõltuma selle maksu tulemuslikkus, sealhulgas ka ettevõtjate motivatsioon seda tasuda või sellest kõrvale hiilida, kirjutab PricewaterhouseCoopersi Ukraina juhtivpartner ja raamatupidamise toimkonna aseesimees Ago Vilu.