Värskes "Juhtimisauditi" saates räägime teemal, mis on kaasaegses juhtimises ja organisatsioonikultuuris aina suuremat tähelepanu saanud – võrdsete võimaluste ja mitmekesisuse väärtus juhtimises.
- Saatejuht Helen Klettenberg ja parima juhi nominent Annika Arras räägivad saates võrdsusest ja mitmekesisusest ettevõttes. Foto: Rain Jüristo
Külas on Annika Arras, kes on teema tugev eestkõneleja, konsultatsioonifirma Miltton asutaja, Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi juhatuse liige ja tänavune parima juhi nominent.
Mitmekesisus ja võrdsete võimaluste edendamine on juhtimises hädavajalikud, et suurendada otsuste kvaliteeti ja tagada ettevõtte jätkusuutlikkus. "Eestis on börsiettevõtete juhtkondades naiste osakaal vaid 10-11 protsenti. Läbivalt juhtivatel ametikohtadel on Eestis naisi umbes 40 protsenti, aga kui avalik sektor välja jätta, siis see näitaja kukub oluliselt. Euroopa kontekstis oleme sellega edetabeli lõpus – või vastupidi, tipus näiteks palgalõhes," nendib Arras.
Ta toob esile, et naiste suurem osalus juhtivatel kohtadel lisaks tasakaalu ja rikastaks organisatsioonikultuuri, mis omakorda mõjutaks positiivselt ettevõtete tulemuslikkust.
Annika Arras rõhutab ka eeskujude loomise tähtsust, et inspireerida nooremat põlvkonda nägema juhtimist mitmekesisemana. „Rohkem on vaja selliseid algatusi, kus naisi esile tõstetakse, see aitab luua eeskujusid ja mõjutab noorte hoiakuid juba varakult.“ Mitmekesisus juhtimises on kogu ühiskonna huvides ja aitab kaasa laiemale sotsiaalsele arengule.
Saadet juhib Helen Klettenberg.
Naised ja juhtimine. Annika Arras: naiste madalam stardipakk hoiab äri arengut tagasi
Seotud lood
Eesti parimad juhid on täiesti tavalised inimesed, selgus tänavu mais Pärnu juhtimiskonverentsil vestlusringis. Seal osalesid PARE, tööandjate keskliidu, Äripäeva ja Pärnu juhtimiskonverentsi korraldatud parima juhi konkursi kolm finalisti.
Uued juhid mõistavad keskkonnamõjude ja sotsiaalse vastutuse olulisust ning peavad seda iseenesest mõistetavaks, mistõttu mõjuks põlvkondade vahetus juhtimises jätkusuutlikkusele hästi, räägiti saates “Juhtimisaudit”.
Ettevõttesse väga heade inimeste meelitamine on suuresti seotud brändinguga. Kahjuks tegeletakse brändiga tihti vaid linnukese pärast või jäädakse valesse kohta kinni, toob saates “Juhtimisaudit” välja värbamisagentuuri Smartful Growth asutaja Helen Pärli.
Euroopa Innovatsiooni tulemustabeli alusel on Eesti mõõdukas innovaator. Meist eelpool on enamasti Põhjamaad ja esimesel kohal oli viimati Taani. Kui digitaliseerimisega on meil lood hästi, siis rohetehnoloogias on meil veel pikk tee minna, selgub saatest “Juhtimisaudit”.
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.