4. veebruar 2016
Jaga lugu:

Juubel: Colonna Kinnisvara toob Eestisse mahukaid välisinvesteeringuid

Osmussaare tee 8 büroohoone oli üks esimesi Colonna renditootluse objekte  

Kinnisvaraettevõte Colonna sai alguse 10 aastat tagasi, kui Itaalia ärimees Roberto De Silvestri ja Eesti kinnisvaraettevõtja Marek Õunamägi otsustasid hakata vahendama professionaalsete välisinvestorite kapitalipaigutusi Eesti kinnisvaraprojektidesse.

Investorid leiavad, et Eesti on stabiilne, usaldusväärne ning hea majanduskliimaga koht ja siinsed renditootlused on piisavalt atraktiivsed, et siia regiooni raha paigutada

Tänaseks on sellest välja kasvanud muljetavaldav kinnisvaraportfell, vaadatakse juba kaugemale üle piiri ning sel aastal on plaan luua eraldi firma ärikinnisvara haldamiseks.

“Meie kanda on väga suur vastutus ja usaldus, sest investorite  ostetud kinnisvara majandustegevuse korraldamine ja vara väärtuse kasvatamine on usaldatud meie meeskonna õlule,” ütleb Colonna Kinnisvara juhatuse liige Marek Õunamägi.Ta meenutab, et ettevõtte esimene projekt oli juba 2005. aastal Tallinnas Villardi 22 asuva kaubanduse ja büroopindadega hoone arendamine. Järgnes kohe Tatari 30 kortermaja ehitus, millest sai eksklusiivne hoone nii asukohalt, arhitektuurilt, ehituslikult kui ka ehitusmaterjalide valikult. Esimesed suuremad renditootluse objektid, mille Colonna ostis, olid kesklinnas Narva maante 7a keskkonnaministeeriumi ja KIKi hoone, Osmussaare tee 8 büroohoone.

Täna on Renditootlusega kinnisvarainvesteeringute vahendamine ja haldamine Colonna põhitegevus, millele keskendutakse rohkem, ja valdkond, kus ivestorite arv ja huvi pidevalt kasvab.“Kuigi meil oli siin tollal veel sügav majanduskriis, saime tänu julgetele Itaalia investoritele alustada renditootlusega kinnisvara kokkuostmist. Näiteks soetasime pika ajaloo ja suursuguse arhitektuuriga endise tehasehoone Niine 11, mille renoveerimise viisime lõpuni ja täna on seal väga populaarne loomeettevõtete ärihoone, Narva maantee 7a asuva keskkonnaministeeriumi maja, Osmussaare tee 8 büroohoone ning suurema varaportfelli Swedbankilt, kus on 17 erinevat ärihoonet kogupinnaga 68 000 m2,” loetleb Õunamägi, kelle sõnul ostetakse objekte endiselt juurde kasvavas tempos.Muuhulgas manageerib Colonna tuntumast kinnisvarast politsei peamaja, Eesti Energia uut peahoonet ja YIT Ehituse peakontorit. Kokku on ettevõtte manageerimise all 79 hoonet ehk 209 000 m2 renditavat pinda, neist suurem osa Tallinnas, aga mõningad ka teistes linnades. Kinnisvara koguväärtus on 234 miljonit eurot ning hõlmab ligi 400 rentnikku. Enamasti on Colonna hallatavad pinnad äripinnad, veidi on ka lao-, kaubanduspidu ning kortermaju.

Liikuri 41 on uusarendus Lasnamäe veerel, kuhu on uue Lasnamäe üldplaneeringuga kinnitatud ja arendamisel uus kaasaegne linnaosa  

Eesti kinnisvaral on stabiilselt hea tootlus

“Meie investorid on valdavalt Monakost ja Põhja-Itaaliast. Eelmisel aastal lisandus uus profesionaalne investor Prantsusmaa pensionifondi näol, kes tublisti kasvatas portfelli mahtu. Politsei peahoone ja uue Riigikinnisvara peakontor Lelle24 ja YITi uus hoone on nende investeeringud ja Colonna haldab neid investeeringuid. Investorid leiavad, et Eesti on stabiilne, usaldusväärne ning hea majanduskliimaga koht ja siinsed renditootlused  on piisavalt atraktiivsed, et siia regiooni raha paigutada. Ja muidugi neil on usaldus nii meie riigi kui ka Colonna vastu,” ütleb Õunamägi.

Investoreid huvitavad täna valdavalt  head rendiobjektid, kus on pikaajalised rentnikud ja tugevad ettevõtted rentnikeks. Eriti huvitatud on nad omavalitsustele ja riigiasutustele renditud pindadest. Colonna Kinnisvara suudab juhatuse liikmete sõnul edukalt konkureerida siinsel turul sarnaste investeerimisettevõtetega.

Täna käib Colonnal aktiivne arendustegevus lisaks ärihoonete ostmisele ja manageerimisele kahes elurajoonis: näiteks 2–3korruselised Tohu korterelamud Tallinnas Maarjamäe rohelises piirkonnas, kus lõpetatakse viimaste majade ehitust. Teiseks populaarne uusarendus Lauluväljakust kilomeetri kaugusel asuvas Liikuri 41 elamurajoonis, kuhu on Lasnamäe üldplaneeringuga kinnitatud ja arendamisel uus kaasaegne linnaosa.

“Meie mahud kasvavad pidevalt ning samuti meeskond. Hetkel on Colonnas tööl üle 10 inimese, kes tegelevad nii vara, investeeringute kui ka kinnisvara juhtimisega. Meeskond kasvab pidevalt koos mahtude kasvuga ja mitmete teenuste nn majja sisse toomisega,” ütleb Õunamägi.

Samuti on Colonna Kinnisvara sondeerinud pinda lähiriikide kinnisvaraturul ning arvestades tänast finantsturgu- ja rahapaigutusvõimalusi hakatakse tõenäoliselt läbiaastail tõsisemalt otsima investeerimisvõimalusi teistes riikides. “Kuna portfellid töötavad hästi ning oleme end hästi tõestanud, on investorid meile sellekohast huvi ka kinnitanud. Tõepoolest – Eestis hakkab meile väikseks jääma,” tunnistab Colonna Kinnisvara juhatuse liige. “Aga nagu siin, oodatakse ka välisturgudel meilt tarku ja stabiilseid investeeringuid ning pikaajalisi rahapaigutusi. Tark ei torma.”www.colonna.ee

Jaga lugu:
Hetkel kuum