30 jaanuar 2017

Lääne-Viru mööblitootja sõnul on kõige olulisem säilitada positiivsus

Puiduna kasutatakse kõiki puiduliike, mida üldse on võimalik hankida.  

Eritellimusmööbli valmistaja Valdepol OÜ on Rakvere kandis tegutsenud juba ligi 20 aastat. Asutaja ja juhi Silver Vaade sõnul on pikaajaline ettevõtlusega tegelemine andnud kogemused, mida kliendid kõrgelt hindavad: asjaajamine, tarne, kvaliteedikontroll, tähtaegadest kinnipidamine ning püüd alati positiivset lahendust leida.

Valdepol teeb tihedat koostööd disaineritega, kes aitavad luua põne­vaid ja praktilisi lahendusi ning värvilahendusi nii kööki, eluruumidesse kui ka vanni­tuppa.

„Meie hoiame oma kliente ning kliendid usaldavad meid. Kes kord on meie juurest midagi tellinud, jõuavad tihtipeale ka uute soovide ja ideedega meie juurde tagasi – ju siis on midagi, millega me oma kliente suudame võluda,“ räägib Vaade, lisa­des, et mööbli valmistamiseks kuluv aeg kipub vahel olema lühemgi kui sellele eelnev projektide tegemine ja kooskõlastamine. „Ettevalmistuseks kuluv aeg peabki pikem olema, et projekt täielikult õnnestuda saaks. Mööbli valmistamisel on tähtis klientidega suhelda personaalselt, pakkudes neile sobivaid ja ainulaadseid lahendusi. “Valdepol valmistab eritellimusmööblit kodudest ja kontorist, hotellide, kaupluste ja kohvikuteni. Erinevad projektid on põnevad ja toovad argipäevadesse vaheldust.

Läbi aastate on Eesti inimesele südamelähedane täispuitmööbel, kuigi selle hinnaklass on tavapärastest materjalidest kõrgem. Kliendid on aga väga trenditeadlikud ning soovivad järjest enam sisekujundajate abiga hästi läbimõeldud mööbli­esemeid. Valdepol teeb tihedat koostööd disaineritega, kes aitavad luua põnevaid ja praktilisi lahendusi ning värvilahendusi nii kööki, eluruumidesse kui ka vannituppa. Puiduna kasutatakse kõiki puiduliike, mida üldse on võimalik hankida.„Järjest enam leiavad meiesugused väikesed mööblitootjad üles vahendajad, edasimüüjad ja suuremad mööblitehased, kellega koostöö on samuti hästi laabunud,“ räägib Vaade. „Mõnes mõttes on mugav, kui ei pea ise müügitöö ja -nüanssidega tegelema, vaid saab keskenduda tootmisele. Meil pole midagi ka masstoodangu vastu, sest see annab ettevõttele stabiilselt tööd. Üha suurema osa meie toodangumahust sisaldab komponentide valmistamist teistele, näiteks pehme mööbli tootjatele.“

1999. aastal Rakveres kahe töölisega alustanud ning tasapisi kasvades mõni aeg hiljem Haljalasse üle 2000ruutmeetrise tootmishoone rajanud Valde­polis töötab 19 inimest. Kui tänases majandussituatsioonis on veidi keeruline maapiirkonda oma ala spetsialiste leida, kiidab mööbliettevõtte juht aga oma töötajaid. Ja kui vajadus tekib, saab ta ka ise tootmises nõu ja jõuga abiks olla, sest töökogemus ja oskused puidu­erialal ei ole ununenud.Paremate töötingimuste ning toodangu kvaliteetsema tulemuse tagamiseks on tehtud palju investeeringuid uutesse seadmetesse. „Investeeringuid tegemata sureb meie alal välja,“ tõdeb Silver Vaade. „Kui seadmeid pole, ei suuda põlve otsas tegutsedes kvaliteeti tagada ega mahtusid toota.“

Valdepol OÜ  
Hetkel kuum