31. jaanuar 2017 kell 10:00

Juubel: UC Rent on saanud 10 aastaga tuntuimaks kodumaiseks rendiettevõtteks

20.08.2016 taasiseseisvumispäeva kontsert Vabaduse väljakul  

Eesti kapitalil põhinev UC Rent on positiivne näide, kuidas usaldusväärne teenus toob edu ka kodumaisele ettevõtte­le. UC Rendi eesmärk on, et klient saaks rentida või osta kõik vajaliku ühest kohast – ürituse korraldaja nii esinemislava, telgi, tribüüni, põranda, piirdeaia kui ka mööbli ning ehitaja tellingud, soojakud, merekonteinerid, laohalli ning ehituskatuse ehk ilmastikukaitse.

Kui tööd tehes silm särab ning tegevus annab positiivse laengu, tunnetavad seda ka kliendid ja koostööpartnerid.

UC Rent baseerub tegelikult 1996–1997ndatel Junior Achievementi majandusõppe raames loodud õpilasfirma kogemustel, mille raames tootsid noored gümnasistid ASi Estline tellimusel paberis Regina Baltica laevamakette, mida pandi kokku kihiti nagu Lego klotse. Oma toodangut käidi tutvustamas ka Walesi pealinnas Cardiffis toimunud Euroopa õpilasfirmade laadal, kus saadi Eesti õpilasfirmadest esimesena Euroopa parima müügitöö auhind. Täna on üks nende laevadest üle antud meremuuseumi eksponaadiks. „See oli suurepärane võimalus juba noorena kaasa lüüa ühe firma sünni ja lõpetamise juures koos selle juurde kuuluva tootmisprotsessi ja reklaamindusega,“ kiidab kaubamärgi UC Rent omaniku United Capital OÜ tegevjuht ja üks asutaja Ivar Jegerson.

Edasi sattus Ivar Jegerson 1998. aastal Lauluväljakul toimunud Rolling Stonesi kontserdile lavapaigaldusmeeskonda ning nägi, mis on tellingute ja esinemislava ehitus. Ülikoolis õpingute lõppedes jõudis ta ühe Soome tellingute rendiga tegeleva ettevõtte etteotsa, kust järgmise sammuna tuli otsus luua koos vennaga oma firma, mis tegeles ehitustarvikute rendi ja müügiga. Mõned aastad tagasi liitus UC Rent firmaga Allevent OÜ, kelle tegevus oli enamasti suunatud meelelahutusürituse teenindamisele ning sellega avanesid uued võimalused: saadi tõuge soetada erineva suurusega esinemislavasid, tribüüne ja telke ning kaasa lüüakse selliste ürituste korraldamises nagu Kuressaare Ooperipäevad, Birgitta Festival, Õllesummer, Tallinna Merepäevad, Weekend Festival Baltic, Viljandi Folk, Tartu Hansapäevad ning suuremad ja väiksemad kontserdid ja üritused. Täna on UC Rent käinud tellinguid, telke ja esinemislavasid püstitamas ja oma teadmisi jagamas Eesti kõrval Lätis, Valgevenes, Norras, Rootsis, Soomes, Hispaanias, Taanis ja Ameerikas Miamis.

Edukuse alus on usaldus ja paindlikkus

„Meie kogemustele tuginedes võib öelda, et kõige parem reklaam on inimeste soovitused. Alustades 10 aastat tagasi väikese ja tundmatu ettevõttena oli suurimaks väljakutseks äratada klientides usaldus. Usalduse eest ollakse nõus maksma ka veidi rohkem, sest meie klientide jaoks on kõige tähtsamad tähtaegadest kinnipidamine ja paindlikkus,“ räägib tegevjuht. „Ka majanduskriisist sai meie alles alustanud ettevõte üle just tänud usaldusele ja nii saime sel raskel ajal otste kokku tõmbamise asemel hoopis investeerida ning kaasa aidata tuntud ja suurte projektide nagu Red Bulli Lennupäev nii Eestis kui ka Lätis ning Solarise keskuse, Pärnu Elektrijaama ja Narva Eesti Elektrijaama valmimisele. Täname südamest neid inimesi, kes tollal pisikest alustavat ettevõtet usaldasid, sest teieta poleks me täna nii kaugel ja nii suured, nagu oleme!“

Ta lisab, et tähtaegadest kinnipidamise tähtsusest sai kõige paremini aru ürituste korraldamisel abijõuks olemisel: „Kui programm on minutipealt paigas, pole kellelgi aega sellele mõelda, kas esinemislava püstitaja on saanud oma tööga korralikult hakkama. Töö peab olema täpseks ajaks laitmatult tehtud! See andis hea kooli ka edaspidiseks ning oleme samad tõekspidamised võtnud üle ka ehitusvaldkonna tarvikute rentimisel ja müümisel.“

UC Rent pakub:erinevaid tellinguid – kõrgeim telling on olnud 72 meetrit100 meetrit barrikaadi ehk massitõket üritustele13 km nii madalamat kui ka kõrgemat piireaeda16–17 eri suuruses esinemislavakuni 2500kohalisi pingiga tribüüneüle 2000 m ehituskatust ehk ilmastikukaitsetüle 200 telgi kokku enam kui 6000 m2 pindalaga2500 m suuruses esinemise lavapõhjasiderinevaid halle, treppe, soojakuidmööbli rentimist ja müüki koos peo korraldamiseks vajaliku inventarigawww.ucrent.eewww.facebook.com/Ucrentou

Omalt poolt peab UC Rent oluliseks alati iga saadud teenuse eest tasuda kohe, mitte oodates maksetähtaja kukkumist või möödumist. Käitudes ise niimoodi teiste ettevõtetega, on lootust saada samasuguse elementaarse viisakuse ja korrektse äripoliitika osaliseks. Usaldust loob ka see, et nende igapäevatöö osaks on saanud ka tihe suhtlemine tehastega Saksamaal, Poolas, Hiinas, Austrias ja Belgias nii uute toodete kui ka käimasolevate projektide asjus. UC Rendi insenerid konsulteerivad vastavalt vajadusele keerulisemate projektide osas tootjatega, et olla kindlad lahenduste tugevuses ja dokumentatsiooni korrasolekus. 

„Kui tööd tehes silm särab ning tegevus annab positiivse laengu, tunnetavad seda ka kliendid ja koostööpartnerid. Olen väga tänulik meie tublidele töötajatele, tänu kellele oleme nii kaugele jõudnud,“ ütleb Ivar Jegerson, lisades, et töötegemise kõrval pole vähemtähtis ka muu, näiteks sotsiaalsed projektid – UC Rent aitab omalt poolt näiteks mitmete spordivõistluste korraldamist ning sel aastal pannakse käsi alla Junior Achievementi toetamisele.

Vaata toodete kohta täpsemat informatsiooni UC Rent veebilehdedelt:

altrad.ee – Altrad Mostostal tellingusüsteemid

pvchallid.ee – PVC hallid ja angaarid

soojakud.com – Soojakute müük ja rent

popuptelk.ee – Pop up telkide müük ja rent

flexfurn.ee – Belgia erimööbel (kohvik, restoran, lounge, hotell, seminarid ja catering)

Soojakutest kontori lahendus MAN müügiplatsil  
Hetkel kuum