Artikkel
 • Tehnoülevaatus.ee – sõiduki ülevaatus vaid 15 minutiga!

  Sõidukite tehnoülevaatuse tegijad pakuvad sisuliselt teenust kahele kliendile – ühelt poolt riigile ehk Transpordiametile, kelle reeglite järgi ülevaatus toimub. Ja teisalt sõidukiomanikule, kes tuleb kontrollima oma masina liiklus- ja keskkonnaohutust.

  Kuidas pakkuda nõuetekohast ja kvaliteetselt teenust mõlemale osapoolele, räägib tehnoülevaatus.ee omanik Profdiagnostik OÜ juhatuse liige Andres Peerna.
  „Läbi ajaloo on käinud tehnoülevaatused väga erineva kvaliteediga. Minevikust on näiteid, kus ei pidanud masinat ülevaatajale esitamagi ning ülevaatus sai vormistatud, kuigi sõidukil puudusid pidurid või laternad. Tänaseks on asi kardinaalselt paranenud, ülevaatuspunktidesse on üles pandud Transpordiameti kaamerad ning sõidukiga tehtavad tööd on range järelevalve all. Kõik liikluses olevad sõidukid peavad vastama Euroopa ühistele direktiividele,” räägib Peerna, kes opereerib ülevaatuspunktidega Tallinnas Õismäel ja Peetris. Seejuures tehnoülevaatus.ee Peetri tehnoülevaatus on oma kolme samaaegselt töötava liiniga Eesti võimsaim.
  Ta nendib, et nii mõnigi klient haavub, kui ülevaataja näitab tema auto tuhmi esituld või toob välja, et tagumine udutuli ei põle. „Olgem ausad – suur osa inimesi pole kunagi tagumist udutuld isegi kasutanud ning neile tundub sellele viitamine norimisena. Aga tegelikkuses taandub ülevaatus lihtsale küsimusele: kas tahetakse lihtsalt märget registreerimistunnistusele või reaalset tulemust? Te ju eeldate samas, et kui ostate tehnoülevaatuse läbinud auto, on seda neutraalselt hinnatud ning see on sõidu- ja keskkonnakõlbulik. Riiklikult korraldatud ülevaatus peab andma inimestele kindluse, et kontroll käib kõigi reeglite järgi. Ja meie just nii töötamegi: kui saate tehnoülevaatus.ee-s ülevaatuse tehtud, siis on teie masinal liiklus- ja keskkonnaohutuse osas kõik korras!”
  Tehnoülevaatus.ee ülevaatus on organiseeritud kiire meeskonnatööna. Kui keskmiselt viiakse mujal ülevaatust läbi kohati isegi pool tundi, siis meil on vähemalt kaks inimest korraga ühe masina kallal ning samuti on mõõteriistu topelt. „Enamikel ülevaatuspunktides käib veermiku kontroll ühe silla kaupa, vajadusega autot edasi veeretada teise silla kontrolliks – see on aeganõudev. Meie töökojas on neli lõtkutestriplaati ühe auto kohta, mis hoiab tublisti kokku aega ja ka töötaja terviseressurssi. Ülevaatus võtab vaid 15 minutit. Oleme tööprotsessi kiirendanud märgatavalt, aga nii, et töömahus ja kvaliteedis järele ei anna,” selgitab Peerna.
  Teine oluline teema on meeskonnatöö ja tehnika kõrval töö ergonoomika. „Olen töökojad sisustanud nii, et kui ma ise seal peaksin tööl olema, oleks töötada võimalikult mugav. Töötaja ei pea tegema ümber auto mõttetuid lisaringe. Tööd peab saama teha hästi ja kiiresti. Täna võtame päevas vastu üle 100 sõiduki, Eesti mõistes on see suur number. Väljaõppinud personali, õige tehnika ning mitme liinita poleks see võimalik.”
  Hea klienditeenindus on meeldiv, puhas ja meeldejääv
  Tänagi näeme mitmete ülevaatuspunktide puhul teatavat kolhoosilikku autoremonditöökojale omast keskkonda. „Olen ka ise kuulnud klientidelt imelugusid, kuidas ülevaataja tahtis määrdunud tunkede ja põleva suitsukoniga autosse siseneda. Nii ei saa – töökoja puhtus on äärmiselt oluline kvaliteetse teenuse osutamiseks. Samuti oleme oma töömeestele varunud viis paari tööriideid ning töökojas on olemas pesumasin-kuivati, kus saab määrdunud riided kiirelt puhtaks pesta,” selgitab Peerna.
  Tehnoülevaatus.ee on panustanud ka klienditeenindusse, palgates tehnoülevaatuse akte vormistama väljaõppinud klienditeenindajad. Kui ülevaatajale nõudmised on autoremondilukksepa haridus ja kolmeaastane auroremondi töökogemus, siis ei tarvitse ta alati olla ka hea ja kiire klienditeenindaja. Selleks, et klient oleks rõõmus hea teeninduse üle, on mõistlik palgata oma ala spetsialistid, kes oma tööd oskavad ja naudivad.
  Korduvülevaatus tasuta
  Eesti keskmine tehnoülevaatuspunkt teeb ühes kuus 300 ülevaatust, tehnoülevaatus.ee töökojad teevad neid üle 2000. Peerna möönab, et kui ülevaatusete maht on väike, on ka käive väike ning keeruline tehnikasse ja inimestesse investeerida. „Tänu oma ülevaatuste mahule, mille oleme suutnud aastate jooksul tekitada, saame pakkuda klientidele ka mitmeid lisahüvesid, näiteks pakume täna tasuta korduvülevaatust. Sellega võtame klientidelt maha stressi ning neile ei jääks muljet, et soovitame inimestelt mitut nahka koorida,” räägib ta. „Kusjuures meie huvi on, et korduvülevaatuseid oleks vähem, sest meile tähendab see topelttööd, topeltaega ning selget rahalist kulu.”
  Internetis broneerides on teenus soodsam
  Esimesena Eestis võimaldas Profdiagnostik tehnoülevaatuse aja broneerimist läbi internetilehe tehnoülevaatus.ee. Lahendus on lihtne: esilehel tuleb sisestada sõiduki registreerimisnumber, süsteem kontrollib, kas ülevaatus kehtib või ei. Kohe saab broneerida enda jaoks sobiva aja, kusjuures tehnoülevaatus.ee on kõige pikemalt avatud tehnoülevaatus Tallinnas: Ehitajate tee 116 asuv ülevaatuspunkt on avatud E-R kella 9-21, L 10-17 ning Peetris Helgi tee 4 kella 9-20, L 9-17.
  Kui tasuda ülevaatuse eest kohe broneerides läbi pangalingi, saab ettemaksu eest ülevaatuse 6 eurot soodsama hinnaga. Ühest küljest on see kliendi jaoks võimalus saada teenus kätte kiirelt, soodsalt ja mugavalt, kohapeal arveldada pole enam vaja, teisalt on ka ülevaatuspunktil töid parem planeerida elavas järjekorras saabunud klientide jaoks. Lisaks saab kodulehelt tehnoülevaatus.ee tellida ka meeldetuletuse järgmiseks tehnoülevaatuseks.
  Mootorrataste ülevaatust saab teha turvaliselt, aastaringi ja iga ilmaga
  Eelmisel aastal küttis kirgi tehnoülevaatuste uue nõue – mootorratta pidurite mõõtmine tehnoloogia abil. Kui ajalooliselt tehti mootorratastega pidurikatse õues, kus pidi sõitma 30 km/h ning joonte vahel pidurdama, siis tegelikkuses ei teadnud keegi, kas ja kui kiirelt keegi üldse sõitis. Samuti sõltus ülevaatuse võimalikus ilmast.
  Eelmise aasta alguses kehtestus nõue, et mootorratta piduriteste peab hakkama tegema spetsiaalse mõõtmistehnoloogia abil. Selleks on kaks varianti: rataste külge kinnitatav aeglustusmõõtur, mis paraku vihmase ilm või kehva teeoluga tingis mootorratturite kukkumist. Teine võimalus on piduristend, mille tehnoülevaatus.ee esimesena Eestis endale ka soetas. Vahe autode piduristendiga on Peerna sõnul mõõtmetes: „Sõiduauto rull on laiem, mootorratta oma on kitsam ning kitsal rullil on praktiliselt võimatu kukkuda. Tulemus on aga kindlasti kvaliteetsem, turvalisem ja kiirem. Ja üks pluss veel – ülevaatust saab teha aastaringselt vaatamata ilmastikule. Toote kasvõi lumega mootorratta kärul kohale ja saame ülevaatuse kuivas ruumis tehtud! Paljud mootorratturid kasutavadki meid just seetõttu, et tahavad teada, kas nende ratta pidurid on ikka päriselt ka korras.”
  Ettevõtjatele pakub tehnoülevaatus.ee mugavat personaalset koostöövõimalust sõltuvalt nende autopargi suurusest – näiteks saab ettevõttele esitada kuu lõpus masinate tehnoülevaatuste koondarve.

  Hea teada!

  * Tehnoseisundi kontrollimise eesmärk on sõiduki liiklusele ohutu ja loodushoidliku tehnoseisundi tagamine.

  * Tehnonõuetele mittevastav sõiduk suurendab maanteeliikluses juhtuvate õnnetuste tõenäosust.

  * Vale seadistus ja ebapiisav hooldus kahjustab lisaks mootorile ka keskkonda, põhjustades suuremat saastet ja kütusekulu.

  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum
Mihkel Nestor: tööturu tulevik on rohkem kui hämar
Olukord tööturul on siiani püsinud suurepärane, ent oodatav majandusaktiivsuse aeglustumine seab sama trendi jätkumise küsimärgi alla, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.
Olukord tööturul on siiani püsinud suurepärane, ent oodatav majandusaktiivsuse aeglustumine seab sama trendi jätkumise küsimärgi alla, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.
USA aktsiad lõpetasid börsinädala suure kukkumisega
USA peamised aktsiaindeksid lõpetasid nelja nädala pikkuse tõususeeria märkimisväärse langusega: Nasdaqi liitindeks taandus 2,01% ja Russell 2000 indeks 2,1%.
USA peamised aktsiaindeksid lõpetasid nelja nädala pikkuse tõususeeria märkimisväärse langusega: Nasdaqi liitindeks taandus 2,01% ja Russell 2000 indeks 2,1%.
Reaalajas börsiinfo
Bigbank: majanduses pole midagi seisma jäänud
Bigbanki Eesti üksuse juht Jonna Pechter ütles Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et klientide käitumine majanduse jahtumist ei näita ning laenutaotluste arv ei ole kahanenud.
Bigbanki Eesti üksuse juht Jonna Pechter ütles Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et klientide käitumine majanduse jahtumist ei näita ning laenutaotluste arv ei ole kahanenud.
Soome ja Eesti riskikapitalistid peavad idufirmadele jahti Leedus
Pärast seda, kui enamik Leedu riskikapitalifonde on oma investeerimisperioodi lõpetanud, otsivad soomlased ja eestlased seal aktiivselt paljulubavaid tehnoloogiaettevõtteid.
Pärast seda, kui enamik Leedu riskikapitalifonde on oma investeerimisperioodi lõpetanud, otsivad soomlased ja eestlased seal aktiivselt paljulubavaid tehnoloogiaettevõtteid.
Ükssarvikuks pürgiv avataride looja kaasas 56 miljonit dollarit
Eesti idufirma, mis loob metaversumis kasutamiseks mõeldud avatare, kaasas laienemiseks 56 miljonit dollarit ehk 55 miljonit eurot.
Eesti idufirma, mis loob metaversumis kasutamiseks mõeldud avatare, kaasas laienemiseks 56 miljonit dollarit ehk 55 miljonit eurot.

Küpsised

Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.

Loe lähemalt meie Privaatsus - ja Küpsisepoliitikast.