12. november 1995 kell 22:00

Safrani võlausaldajad valivad homsel koosolekul pankrotihalduri

Praegu on pankrotihalduri kohale kandideerimas neli inimest: Maire Arm, Eve Selberg ja Rein Kallaste õigusbüroost Selberg-Arm-Kallaste ning Igor Michelson.

Tallinna linnakohus on pankrotihalduri kohale määranud õigusbüroo Selberg-Arm-Kallaste kolm liiget, kuid grupp Safrani kreeditore soovib pankrotihaldurina näha Igor Michelsoni.

Alles hiljuti pankrotihaldurite koja esimeheks nimetatud Maire Armi sõnade kohaselt on tema õigusbüroo arvestanud Michelsoni valimisega nimetatud kohale, kuid juhul, kui võlausaldajad soovivad valida neid, on nad sellega nõus.

Arm on võlausaldajate võimalikku soovi arvestades esitanud kohtule taandusavalduse enda kõrvaldamiseks pankrotihalduri kohalt.

Igor Michelsoni ütlust mööda ei soovi ta oma võimalikku nimetamist Safrani pankrotihalduri kohale veel kommenteerida, ent juhul kui Safrani kreeditorid otsustavad tõesti tema kasuks, ei välista ta pankrotihalduriks hakkamist.

Mõnede isikute hinnangul sobiks Michelson pankrotihalduri kohale oskuse tõttu suhelda allilma tegelastega.

OÜ Safran suhtes on esitanud võlanõudeid ligi 400 isikut ja nõuete kogumaht küünib 17 miljoni kroonini. Firma vara bilansiline väärtus on erinevate hinnangute järgi 7--9 miljonit krooni.

Seni Safrani pankroti käsitlemisega tegelenud Maire Armi sõnade kohaselt on pankrotihaldurid saanud ülevaate ka firma vara tegelikust turuväärtusest.

Maire Arm lisas aga, et seda ei saa veel avalikkusele teatada.

Majanduspolitsei komissari Jaak Hindriksoni teatel pole uurimises valuutavahetuse ja hoiustamisega tegelenud firma asjus toimunud mingeid suuremaid muudatusi.

Jaak Hindriksoni ütlust mööda keskendub majanduspolitsei Safrani Eestist põgenenud suuraktsionäride, vendade Belokonide jälgede ajamisele.

Äripäeva andmetel asub vähemalt üks neist praegu Ameerika Ühendriikides.

Hetkel kuum