19. november 1995 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Peamiselt riigi osalusega Soome Säästöpankki keskaktsiapanga Skopi kahjum kasvas 42 miljoni margani. Eelmise aasta samal perioodil oli kahjum 502 miljonit marka.

Panga hinnangul jääb käesoleva aasta kahjum väiksemaks eelmise aasta omast, kuid kahjumisse jäädakse ka järgmisel aastal. Skopi parimad allüksused ning kaks tütarfirmat müüdi suvel Rootsi Handelsbankenile, seetõttu on Skopi bilanss eelmise aastaga võrreldes tunduvalt väiksem. Septembri lõpus oli panga bilanss 9,4 miljardit Soome marka. Panga tegevusse on paigutatud Soome maksumaksjate raha ligi 19 miljardit marka. STT-ETA

Venemaa kõrged riigiametnikud kirjutasid neljapäeval alla kokkuleppele 600 kreeditorpangaga 32,5 miljardi dollarilise võla põhisumma ja intresside tagasimaksmise kohta.

Lepe peaks lõpetama Venemaa finantsisolatsiooni ja andma võimaluse laenata raha maailma finantsturgudelt, kirjutas New York Times.

Kreeditorpankadega saavutatud kokkulepe, mis näeb ette võlgade pikendamise 25 aasta peale, on aluseks kogu Venemaa 120 miljardi dollarilise võla tagasimaksmisel.

Venemaa sai ka armuaega põhivõla tagasimaksmisel. Davõdov prognoosis, et Venemaa laenab 1996. aastal maailmaturult 9 miljardit dollarit. BNS

Hetkel kuum