30. november 1995 kell 22:00

TV 3 aktsionärid teevad investeeringuid 20 miljonit

Investeeringute suuruse arvutamisel lähtusid omanikud potentsiaalse reklaamituru suurusest. «Tegemist pole ju raha põletamisega,» lausus üks TV3-le lähedal seisev isik. TV3 omanike ring võib piirduda nelja aktsionäriga, kelleks on Rootsi kontsern Kinnevik (43% aktsiatest), Soome Mainos-TV (6%), Telemedia Eesti AS ja AS Krenno.

EVTV peadirektor Enn Eesmaa ütles eile õhtul: «Ka Andres Küng ei ole oma lõplikku otsust langetanud ja praegu peetakse Stockholmis sellekohaseid läbirääkimisi.» Eile viibis Rootsis ka Telemedia Eesti ASi juhatuse liige Mart Nurk. Äripäeva andmetel esindas Küng läbirääkimistel ka ASi Eesti Video.

Krenno tegevdirektori Rein Kaarepere väitel on ühinemise vastu huvi ilmutanud Andres Küng, kuid Äripäeva andmetel tuleb initsiatiiv TV 3 aktsionäride poolt.

TV 3 juhid kavandavad uue telekanali jaoks oma saatjate paigaldamist, sest praeguse läbirääkimiste seisu kohaselt soovib Eesti Telekom teenida TV 3 saadete edastamise eest miljon krooni kuus. Kümneaastase äriplaani korral tasuksid oma saatjad ära umbes viie aastaga. Uue kanali keskmiseks kuukäibeks prognoositakse umbes kaks miljonit krooni.

TV 3 reklaamimüüja on seni otsustamata, kuid suure tõenäosusega saab selleks praegu eksklusiivselt EVTV reklaamiaega müüv meediamüügifirma Air Time. Analoogne firma IP Multimeedia Tallinn müüb Kanal 2 reklaamiaega.

RTV töötajad peavad hiljemalt 1. veebruaril kirjutama lahkumisavalduse RTVst ja kirjutama avalduse uues kanalis tööle asumiseks. EVTVs sellekohast otsust Enn Eesmaa sõnade kohaselt veel vastu võetud ei ole.

Ringhäälinguloa saamiseni hakkab uus programm eetris olema EVTV ja RTV asemel. Neile RTV aktsionäridele, kes uue projektiga kaasa ei lähe, makstakse RTV aktsiate eest kompensatsiooni.

Telemedia Eesti ASi tegevdirektor Avo Anton ütles, et TV 3 tegevdirektori leidmiseks korraldatakse konkurss. «Me tahame leida võimalikult head juhti,» ütles Anton.

Telemedia Eesti osalemist TV 3-s kommenteerides lausus Anton, et Telemedia oli RTV osanik 31 protsendiga ja uue kanaliga liitumisel sai kaalukeeleks soov ajada tõsist äri tõsiste äripartneritega.

TV 3 neljas osanik on AS Krenno, mille tegevdirekor on Rein Kaarepere. Firma asutamisel 30. augustil 1994 kuulus 100% aktsiatest Hansapanga ühele asutajale Andres Saamele. Krenno aktsiakapital on 400 000 krooni. Firma tegeleb äri ja juhtimis-tegevuse konsultatsioonide andmisega, kus peale Rein Kaarepere on tööl vaid sekretär. Krenno nelja esimese tegevuskuu kasum oli 948 000 krooni.

Andres Saame sõnade kohaselt kuulub Krenno ka praegu sajaprotsendiliselt talle ja ta on üks TV 3 aktsionär. «Loodan, et sellest ka rõõmu tõuseb,» lausus Saame.

Küsimusele, kuidas sündis otsus osaleda uues kanalis, vastas Saame: «Kuna ma arvan, et tegevdirektor Rein Kaarepere seda valdkonda tunneb, siis ma uskusin tema veenmist, et see võiks olla mõistlik investeering.»

Investeeringumahu kohta ütles Andres Saame, et tavaliselt kipuvad plaanid olema optimistlikumad kui tegelik elu. «Mine tea, loodame, et need on tõesed,» lausus Saame. Asjatundjate hinnangul läheb teleturul pingeliseks, sest Kinneviki suurim konkurent Skandinaavias, Norra meediakontsern Schibsted tahab kinnitamata andmetel oma osalust Kanal 2s seniselt 25 protsendilt suurendada 49 protsendile.

Hetkel kuum