19. detsember 1995 kell 22:00

Miljardikroonine projekt otsib investoreid

«Kui ehitada välja kõik hooned ja teed, mis on detailplaneeringu kohaselt ette nähtud, tuleb kogu projekti maksumuseks ligikaudu miljard Eesti krooni,» ütles Reinsalu.

Sikupilli ärikeskuse seitsme hektari suuruse krundi omandas Kristiine Keskuse AS endise Tallinna tselluloosi- ja paberikombinaadi pankrotivarade müügil. Krunt asub Peterburi maanteelt Tallinna kesklinna poole tulles vahetult pärast Tartu maanteel asuvat ringteed paremal pool teed.

Reinsalu sõnul toimuvad eelläbirääkimised investoritega.

«Sõlmitud on ka üks eelleping, kuid kes on lepingu teine pool, sellest on veel vara rääkida,» lisas ta. Lepingute sõlmimine toimub tõenäoliselt veebruaris.

Peale hoonestusõiguse saamist tuleb kolme kuu jooksul koostada projekti lähteülesanne, pärast seda tuleb aasta jooksul taotleda ehitusluba ja seejärel kolme aasta jooksul alustada krundi hoonestamist, selgitas Margus Reinsalu lähiaastate tegevust.

Reinsalu sõnul alustatakse eelkõige bensiinijaama ehitust ja kaubanduspindade väljaehitamist. Ärikeskusesse on detailplaneeringu kohaselt plaanitud kaubandus-teeninduskeskus, 250kohaline hotell, bensiinijaam ja parklad.

Kasulikku pinda on Sikupilli ärikeskuses detailplaneeringu kohaselt 100 000 ruutmeetrit. Büroo- ja kontorihoonete kompleksi kogupind on 20 000 ruutmeetrit.

Hetkel kuum