23. jaanuar 1996 kell 22:00

Jätkub vaidlus Niitvälja golfiväljaku üle

OY Estonia Golf Niitvälja nõudeid ASi Spordiklubi EGK ja selle juhatuse esimehe Mati Rüütli ning ASi EGK Niitvälja vastu arutas ligi poolteist aastat Harju maakohus. Sügisel rahuldati vaid hagi üks nõue tunnistada spordiklubi EGK 1991. aasta jaanuaris sõlmitud 99aastane rendileping Niitvälja golfiväljaku aluse maa rentimiseks EGK Niitväljale kehtetuks.

Soomlasi kohtus esindav vandeadvokaat Indrek Teder ütles, et golfiväljaku alune maa anti spordiklubi EGK kasutusvaldusse, mitte tiitlipärasesse valdusse, ning see välistab igasugused pikaajalised rendilepingud. Viimast soomlastele ei selgitatud, väitis Teder. Ta ei välistanud, et positiivse kohtuotsuse puhul võib Estonia Golf Niitvälja esitada uue hagi, seekord rahalise nõudega.

Mati Rüütel on varem ütelnud, et soomlased on laenanud Soome pangast maarendilepingut tagatiseks võttes tunduvalt suurema summa, kui investeeriti golfiväljakusse, ja nähtavasti on Soome firmal nüüd probleeme.

Eesti firmasid kohtus esindav vandeadvokaat Aare Tark kinnitas, et temal puuduvad Rüütli väite kohta dokumentaalsed tõendid. Targa sõnul on aga kindel see, et pärast 1992. aastat ei ole soomlased golfiväljaku arendamisse investeerinud, ehkki nad on tänase seisuga golfiväljaku omanikud 50 protsendi ulatuses.

Harju maakohtus tuvastati Targa sõnul, et soomlased vajasid maarendilepingut ja tasusid selle eest. Targa väitel on kohtuasja taga asjaolu, et soomlased olevat tahtnud ise kõike otsustada, mis eestlastele aga ei meeldinud.

Hetkel kuum