1. veebruar 1996 kell 22:00

Eesti Buss ostab 40 Taani bussi

Praegu pole riigiaktsiaseltsi Mootor struktuurid veel lõplikult Eesti Bussile üle antud. Endine Mootori direktor Priit Lind kinnitas, et Eesti Buss on kantud äriregistrisse.

«Kui kaua Mootori üleandmine Eesti Bussile kestab, on hetkel raske öelda,» lausus Lind.

ASi Nomaal omanik Flemming Anderseni sõnul näeb ta uue firma esmaste ülesannetena teenindustaseme parandamist, t?arterreiside osakaalu suurendamist ning Tallinna bussijaama rekonstrueerimist.

«Seoses Eesti Bussi töölehakkamisega kaasnevatele struktuurimuudatustele ning uue tehnika saabumisele tahaks osa ligi 580 töötajast koondada,» märkis Andersen. Mootori kahjum oli möödunud aastal kuus miljonit krooni. Põhiliselt oli see tasumata sotsiaalmaks ja 1994. aasta lõpust jäänud sotsiaalmaksete viivis, ütles Lind.

«Esialgsete plaanide kohaselt tahtis Eesti Buss käesoleva aasta lõpuks nulli jõuda,» valgustas Lind uue omaniku kavatsusi.

«Kuna erastamisprotsess vältas nii kaua, ei julge ma nullkasumisse jõudmist sel aastal hetkel küll kinnitada,» märkis Andersen.

ASi Nomaal omanik on Taani investeeringute valdusfirma Danisch Bus Company, mille omanik on Flemming Anderson. Enne Mootori erastamisel osalemist oli Andersonil Taanis bussiettevõte, mis likvideeriti Eestisse tulekuks.

Tartu ülikooli magistratuuris ärijuhtimist õppiv Lind ütles, et viimane ettepanek asuda ASi Eesti Buss tegevjuhiks tehti talle 5. jaanuaril. «Loobusin õppimise kasuks,» lausus Lind.

ASi Eesti Buss aktsiakapital on14,7 miljonit. RASil Mootor oli vara 5,7 miljoni krooni eest.

Hetkel kuum