7. veebruar 1996 kell 22:00

Ookeani pankrotiasju jätkatakse Londonis

Arno Mägi sõnul on lootust saavutada kokkulepe, et FFI loobub laevade arestist ja ostab nad ära. Mägi tunnistas, et Londoni läbirääkimiste edukus sõltub eelkõige Ookeani vara kohta nõuded esitanud Soome pankade mõistlikkusest. «Meie oleme valmis astuma vastusamme,» hoiatas ta.

Soome pankade esindaja, advokaadibüroo Hedman & Co jurist Kalle Pedak ei soovinud eile läbirääkimiste võimalikku tulemust kommenteerida. «Ma ei tea osapoolte kõiki argumente,» põhjendas ta. «Küsimus pole vaid selles, et laevad arestist vabastada ja maha müüa, probleemi tuleb vaadelda laiemalt.»

Soome pankade ja FFI esindajaga sõlmitud ühiste huvide protokolli järgi on LAVis Kaplinnas arestitud Ookeani laevade Moonsund ja Georg Lurich võimalik ostja LAVi toiduainetetööstuse juhtiva firma Irvin & Johnson Ltd tütarfirma FFI.

Ookeani pankrotihaldurite abi, vandeadvokaat Urmas Arumäe on varem öelnud, et pankrotihaldurid loodavad kahe laeva eest saada kokku umbes kaks miljonit USD. «Kui saavutame Londonis kokkuleppe, siis müügilepingu sõlmime ilmselt juba Tallinnas,» rääkis Mägi.

Ookeani peadirektori Jakob Rangi sõnul on FFI kui Ookeani endine partner jätnud hea mulje. «Viimaste lepingute järgi korraldasid nad kõike alates laevakütte hankimisest ja lõpetades kala müügiga,» lisas Rang. «Kusjuures laevade seisu- ja remondi ajad olid nad suutnud viia miinimumini.» Enne jõule müüsid Ookeani pankrotihaldurid FFI-le 1,555 miljoni USD eest Moonsund-tüüpi laeva Georg Kask.

Arno Mägi ja Aivar Leismann alustasid läbirääkimisi LAVis arestitud kahe laeva vabastamise kohta nädal tagasi Kaplinnas. LAVi ülemkohus rahuldas haldurite hagi jätta laevade oksjon ära. «Suutsime Soome pankade esindajatele ja FFI-le selgeks teha, et kui me ei saavuta kokkulepet, hakkame LAVi ülemkohtus vaidlema kõigiga, kes laevad arestisid,» rääkis Mägi.

FFI kui esimesena laevad arestinu puhul on Ookeani pankrotihaldurid vaidlusta-nud nende nõude, kuna FFI oli Ookeani koostööpartner. Rangi sõnul on mõlema LAVis arestitud laeva meeskonna palgavõlad tänaseks rahuldatud. Vaidlustatud on ka Soome pankade nõue.

Hetkel kuum