11. veebruar 1996 kell 22:00

Mulgi Meier saab laenu

Mulgi Meieri juhataja Andres Vinni märkis, et selle aasta jooksul vahetab piimatööstusettevõte ringi suure osa tehase vananenud töötlemisseadmetest. Selle investeeringu kogumaksumus ulatub 40 miljoni kroonini.

«Küsimus on paljuski Euroopa Liidu nõudmistes, millega meil tuleb varem või hiljem kaasa minna,» möönis Vinni. Mulgi Meieri juhataja sõnutsi katab üks pangast saadava laenu osa nn väiketootjate abistamise programmi, milles sisaldub ettevõtte antav laen piimatootjatele lüpsi- ja farmiseadmete ning põllumajandustehnika soetamiseks soodsatel tingimustel.

«Selline mõte on olnud ka teistel piimatööstusettevõtetel, kuid meil on see raha nüüd käes,» rõõmustas Vinni.

Ta lisas, et erilisi muudatusi piimatoodete sortimendis Mulgi Meier ei plaani ja krediiti selleks ei kasutata.

Investeerimispanga projektijuht Johann Sulling kinnitas, et Mulgi Meierile antav laen ei ole mõeldud põllumajandusliku krediidina, vaid Mulgi Meieri kui usaldusväärse partneri rahastamisena. «Meie arvates on piimatööstus suure arengupotentsiaaliga ning praegu pole see veel selgelt välja kujunenud,» rääkis Sulling. «Ilmselt saab piimatööstus aasta-paari pärast väga tasuvaks investeerimiskohaks.»

Sullingu sõnade kohaselt on veel vara rääkida täpsemalt Mulgi Meierile antavast laenust, kuna konkreetsed laenutingimused on seni kokku leppimata ja leping allkirjastamata.

Eelmise aasta suvel piimaühistust ümberformeeritud ASi Mulgi Meier 1995. aasta käive oli 225 miljonit krooni, kasum alla kümne miljoni krooni.

Selleks aastaks prognoosib ettevõte ligi 300 miljoni krooni suurust käivet. Mulgi Meieri aktsiapakk jaguneb 140 aktsionäri vahel, kellest 30 protsenti on juriidilised isikud.

Hetkel kuum