Esmaspäeval lõpeb seadusega lubatud kolmekuuline sundpuhkus ja ettevõttel on kohustus kindlustada töötajad tööga või koondada, kinnitas ASi Vikolo juhatuse liige ja ettevõtte kommertsdirektor Vladimir Leienson. Tema sõnul ei ole juhatus veel otsustanud, mis saab edasi. «Juhatus otsustab seda lähipäevil,» ütles Leienson. Tõenäoliselt tuleb siiski koondamine, möönis ta ja lisas, et koondamine puudutab kindlasti insener-tehnilist kaadrit.
Vikolo on huvitatud Tallinna betoonitehase Männiku kompleksi müümisest, sest suurettevõtte toodangule pole turgu, kinnitas ettevõtte kommertsdirektor.
«Meil pole kompleksiga midagi teha,» tunnistas Leienson. «Kas müüme tehase tervikuna või osadena, see sõltub juba pakkumistest.»
Mingi selguse, kuidas ja kellele betoonitehas müüakse, saab juunis, ütles ettevõtte tootmisdirektor Kalle Koolmeister. Tema sõnul ei müü Vikolo betoonitehase Mustamäe tsehhi, mis jätkab tootmist.
Kui ilmuvad tellimused, on neid võimalik täita ka Vikolo ostetud Narva raudbetoontoodete tehases, lisas Leienson.
Suurema osa ettevõtte kogutoodangust moodustab teeplaat, mis praegu tollibarjääride tõttu Venemaale ei lähe, kinnitas Koolmeister. Talvel külmaga ei tellinud betoonplaate ka Eesti ehitajad, jätkas ta.
Tallinna betoonitehase suurimad tellijad on Koolmeistri sõnul Eesti sadamad. Tema kinnitusel on ettevõtte ladu praegu betoonplaate täis.
Teeplaate on Eestis valmistanud ka AS Lasbet ehk endine Tallinna raudbetoontoodete tehas. Ettevõte lõpetas plaatide tootmise kaks aastat tagasi, ütles Lasbeti peadirektor Agu Möldre. «Eestis need ei lähe ja Venemaal tõstavad plaadi hinda mõttetult kalliks aetud transpordikulud ja tollimaks,» põhjendas ta.
Kõigile tootjatele Eestis tööd ei jätku, kommenteeris konkurentide raskusi ASi E-Betoonelement müügidirektor Jaan Valbet.
AS Vikolo erastas Tallinna betoonitehase 1994. aasta lõpul. Tallinna betoonitehase müümine oli päevakorral juba eelmise aasta lõpul.