14. aprill 1996 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Ford, suuruselt teine autotootja maailmas, suurendab oma osalust Jaapani autofirmas Mazda 33,4 protsendini, millega esmakordselt ajaloos asub Jaapani kontsernis juhtpositsioonile välisfirma.

«Ford ja Mazda usuvad, et koostööstrateegiate ja plaanide tihedam koordineerimine, eriti tootearengu, tootmise ja sõidukite turustamise alal, võimaldab mõlemal firmal tõsta konkurentsivõimet ja efektiivsust,» ütles Fordi viitsepresident Wayne Booker. AP-BNS

Rumeenia saab mais juurde uue rahvusvahelise lennujaama, kui Bukarestist 620 kilomeetrit loodes asuv Satu Mare alustab rahvusvaheliste lendude teenindamist.

«Meie plaan on teenindada lende Saksamaale, Austriasse, Itaaliasse, Kreekasse ja Türgisse ning sealt tagasi,» ütles lennujaama asedirektor George Teletin. REUTER-BNS

Sesoonselt korrigeeritud töötuskordaja Euroopa Liidus kerkis veebruaris 11 protsendini, ületades nii jaanuari ja detsembri 10,9protsendilist töötuskordajat kui möödunud aasta veebruaris fikseeritud 10,8protsendilist tööpuudust, teatas Euroopa Liidu statistikaamet.

Eurostati andmeil oli kasvu põhjus peamiselt tööpuuduse kasv Saksamaal, kus see kasvas veebruaris detsembri 8,6 protsendilt 9 protsendile.

Portugalis kasvas tööpuudus 7,4 protsendilt 7,7 protsendile ja Soomes 16,3 protsendilt 16,9 protsendile. BNS

Imatran Voima (IVO) ja Stockholm Energi AB sõlmisid energeetikaalase koostöökokkuleppe. Reedel alla kirjutatud kokkuleppe eesmärk on muuta jõujaamade töö optimaalsemaks, säästes raha ja tõhustades keskkonnakaitselisi meetmeid. Koostööd alustatakse ka elektri- ja soojatootmise ning -müügi alal.

IVO peadirektori Kalevi Nummineni sõnul parandab koostöö osapoolte väljavaateid Põhjamaade turgudel ning avab võimalused tegevuse laiendamiseks mujal Euroopas. BNS

Pikaajaliste traditsioonidega Leipzigi Mess on jõudnud uude epohhi. Reedel avas Roman Herzog Leipzigis Euroopa moodsaima näituse-, kongressi- ja messikeskuse.

Herzog märkis keskuse avamisel, et Leipzig hakkab tulevikus mängima tähtsat rolli Euroopa ühinemisprotsessis.

Uut messikeskust ehitati kolm aastat. Keskuse ehituskulud ulatuvad 1,3 miljardi Saksa margani. Uue messikeskuse loomisega tahetakse jätkata ida ja lääne kaubanduse vahel ühenduslüliks olemise traditsiooni. DPA-ETA

Hetkel kuum