• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Kolmapäeval registreeris väärtpaberite keskdepositoorium Forekspanga rekordilise -- 9 mln kroonise päevakäibe. Väärtpaberivahendajate arvates ei peaks ootamatu käibehüpe Forekspanga aktsia hinda mõjutama.
  Peep Soone Forekspangast ütles, et aktsiate käibe viis üles ühe suuremahulise repotehingu lõppemine.
  Margus Uudam HF Arenduse ASist ütles, et käibe suurenemisele ei eelnenud ühtegi uudist, mis oleks võinud aktsia hinda mõjutada. Eeldatavasti oli tegemist lihtsalt ühe suurema ostuga. «Kui tegemist on pikaajalise investoriga, võib nõudlus Forekspanga aktsia järele tõusta. Lühiajalise investori puhul võib kaasneda mõnetine hinna langus,» lisas Uudam. ÄP
  Reisiparvlaev Mare Balticum hakkab sügisel Tallinki kaubamärgi all sõitma liinil Tallinn--Helsingi, teatas Tallinki kaubamärgi omaniku ASi Hansatee turundusosakonna juhataja Hannes Saarsoo.
  Suvel sõitab Mare Balticum reisiparvlaevaga Anna Karenina Tallinna--Stockholmi liini, suve lõpul läheb remonti ja ümberehitamisele ning septembris hakkab sõitma Tallinna--Helsingi liinil, rääkis Saarsoo.
  Saarsoo sõnul tehti otsus viisavabaduse ootel, kuna siis suureneb Soome sõitvate reisijate arv. Teise põhjusena nimetas ta viimasel ajal suurenenud kaubavedu. ÄP
  Keelefirmas Tea valmis Eesti esimene inglise-eesti kinnisvarasõnastik, mis käsitleb ka kinnisvarateooria aluseid. Tõlge USA firma Real Estate Education Company inglise-hispaania kinnisvarasõnastikust. Sõnastik sisaldab üle 700 termini koos selgitusega nii eesti kui inglise keeles. ÄP
  AS Mainor korraldas kinnise aktsiaemissiooni, mille käigus suurenes firma aktsiakapital kuus korda, 18,3 mln kroonini, teatas Mainori president Ülo Pärnits.
  Pärnitsa sõnade kohaselt on viie aasta jooksul Mainori aktsia väärtus suurenenud 36 korda. Kokku on Mainoril praegu üle 70 aktsionäri.
  Pärnits ütles, et Dvigateli aktsiate omamisest tingitult suurendab Mainor lähiajal oma aktsiakapitali veel 2,5 korda.
  Mainori mullune netokäive oli 24,9 mln kr ja kasum 2,3 mln kr. Konsultatsioonifirma Mainor on osanik kaheksas firmas. ÄP
  Majandusministeeriumi litsentsikomisjon hakkab ASi Ofelia väidetavat tollieeskirja rikkumist ja seoses sellega firma tegevuslitsentsi tühistamist arutama järgmise nädala teisipäeval.
  Majandusministeeriumi litsentsitalituse juhataja Aleksander Skoblov rääkis, et tolliametile on saadetud teade, et nad esitaksid veel täiendavaid andmeid ja dokumendid, mis kajastaksid täpsemalt Ofelia rikkumisi.
  Tolliameti tollijärelevalve osakonna juhataja Vello Valmi sõnul on Ofelia kahel korral eksporditavat alkoholikogust valesti deklareerinud ja kord puudus litsents väljaviimiseks.
  Möödunud pühapäeval tegi Ofelia juhatus otsuse peatada ajutiselt Ofelia senise tegevjuhtkonna töölepingud. Juhtimise võtsid üle Ofelia suuraktsionäri, Soome firma Primalco töötajad. ÄP
  Eilsel lihaliidu üldkoosolekul valis liidu juhatus välja kaks tegevdirektori kandidaati, kellega jätkatakse läbirääkimisi. Uus lihaliidu tegevjuht selgub järgmisel nädalal, lausus lihaliidu juhatuse esimees Peeter Maspanov.
  Lihaliit valis eile ka enda esindaja põllumajandusministeeriumi juurde loodava Balti riikide vabakaubanduslepingu töögruppi, kelleks sai Tallinna lihatööstuse peadirektor Urmas Sannik.
  Kuni uue tegevdirektori valimiseni täidab lihaliidu tegevjuhi kohuseid Ants Erg, kes samal ajal aitab kaasa Paide lihatööstuse käivitamisele ning on tõenäoline Paide lihatööstuse uus tegevdirektor. ÄP
  Eile registreeriti väärtpaberite keskdepositooriumis selle aasta esimene tehing ASi Levicom 18% kaheaastaste võlakirjadega.
  1000kroonise nimiväärtusega võlakirja hind oli 1122,09 krooni. Tehingu kogukäive oli 112 209 krooni.
  Varem on ASi Levicom võlakirjadega on tehinguid tehtud kahel korral -- eelmise aasta 27. juulil ja 28. septembril. ÄP
  Tallinna väärtpaberibörsi juhatus kinnitas neljapäeval börsi liikmed, vaatas läbi atesteerimistaotlused ning kinnitas ametlike maaklerite taotlused.
  Väärtpaberibörsi projektijuht Helo Meigas ütles, et börsi juhatus valis juhatuse esimeheks Henn Oidi Eesti Pangast.
  Börsi juhatus kinnitas 13 börsi liiget: Hansapank, Forekspank, Ühispank, Tallinna Pank, Hoiupank, Põhja-Eesti Pank, Innovatsioonipank, Aktoris, Talinvest, Eesti Ekspressi Investeeringud, Traader, ICI Trust ja HF Arendus. BNS
  Tolliamet alustas eelmisel reedel juurdlust AS TRC Tubaka vastu, mis ameti andmeil tõi Eestisse sisse 891 kasti maksumärkideta sigarette.
  Tolliameti peadirektori Rein Talviku sõnul ei olnud Hollandist saadetud sigaretid deklareeritud tollile kui sigaretid, vaid kui mitmesugused kaubad. Sigaretid ei tulnud otse tootja tehasest, vaid vahendusfirmast, lisas ta. BNS
  Eesti suuremate päevalehtede reklaamikäibed tõusid ka mais, samas langesid viimaste kuude jooksul samuti tõusujoont järginud Äripäeva ja Eesti Ekspressi reklaamikäive aprilliga võrreldes umbes kuuendiku võrra.
  Tulemuste poolest on püsivalt esikohal majandusajaleht Äripäev. Ajalehe reklaamikäive oli reklaamijuht Ene Vainola sõnul mais umbes 3,8 miljonit krooni. BNS
  Tallinna väärtpaberibörsi noteerimiskomisjon kehtestas reedest börsil noteeritavatele ettevõtetele miinimum- ja suurtehingute mahud.
  Miinimumtehingu maht on Hansapanga ja Forekspanga aktsia ning Hüvitusfondi obligatsiooni puhul 100, Hoiupangal ja Tallinna Pangal 200 ning Ühispangal 400 aktsiat.
  Noteerimiskomisjoni esimees Riho Rasmann ütles, et miinimumtehingu korral peab noteeringu andnud maakler igal juhul tehingu minimaalses mahus tegema.
  Suurtehingu maht on Hansapanga ja Forekspanga aktsia ning Hüvitusfondi obligatsiooni puhul vähemalt 2000 aktsiat, Hoiupangal ja Tallinna Pangal 4000 ning Ühispangal 8000 aktsiat. BNS
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Liina Laas: mida ettevõtjad väliseksperte palgates tegelikult kardavad?
Jutt, et välismaist IT-spetsialisti ei soovita turvariski tõttu palgata, võib olla hirmust või kogenematusest tingitud hädavale, kirjutab personali- ja finantstehnoloogia idufirma Deel Baltikumi regioonijuht Liina Laas.
Jutt, et välismaist IT-spetsialisti ei soovita turvariski tõttu palgata, võib olla hirmust või kogenematusest tingitud hädavale, kirjutab personali- ja finantstehnoloogia idufirma Deel Baltikumi regioonijuht Liina Laas.
Tallinna börs jätkas taastumist
Esmaspäeval suure languse läbi teinud Tallinna börs jätkas täna taastumist, kui indeks tõusis 1,89%.
Esmaspäeval suure languse läbi teinud Tallinna börs jätkas täna taastumist, kui indeks tõusis 1,89%.
President noppis majandusnõuniku keskpangast
President Alar Karise majandusnõunikuna alustab alates 1. veebruarist tööd Kaspar Oja.
President Alar Karise majandusnõunikuna alustab alates 1. veebruarist tööd Kaspar Oja.
SEB: rammus hinnatõus hammustab Eesti majanduskasvu väiksemaks
Koroonaviirus ei ole enam Eesti majanduse suurim probleem, sest hinnatõus jõuab kahekohaliste numbriteni, kirjutab SEB oma ülevaates ja alandab Eesti majanduse kasvuootust.
Koroonaviirus ei ole enam Eesti majanduse suurim probleem, sest hinnatõus jõuab kahekohaliste numbriteni, kirjutab SEB oma ülevaates ja alandab Eesti majanduse kasvuootust.