30. mai 1996 kell 22:00

Väärtpaberibörs peaks alustama rahulikult

Täna alustab tööd Tallinna väärtpaberibörs, mis väärtpaberivahendajate hinnangul peaks ära hoidma börsil noteeritavate aktsiate hindade äkilisi kõikumisi ning meelitama siinsete aktsiate juurde suuri välisinvestoreid.

Väärtpaberivahendajad ei prognoosi, et börsi avamisega kaasneksid aktsiaturul kiired muutused.

Charlie Viikberg Hoiupangast ütles, et börsi kasutamine nõuab harjumist, mistõttu täielikult käivitub börs alles sügisel.

Peep Soone Forekspangast prognoosis vaikust väärtpaberiturul veel vähemalt ka järgmiseks nädalaks.

Riho Rasmann Ühispangast ütles, et kuigi börsi avamisega ei kaasne väärtpaberiturul protseduurilisi muutusi, annab see investoritele suurema kindlustunde. Tehinguid tuleb börsil teha kliendi huvidest lähtudes, mistõttu hinnad liiguvad paremate pakkumuste poole. «Börsi avamine tõmbab kindlasti ligi lääneriikide portfellinvesteerijaid,» lisas Rasmann.

Margus Uudam HF Arenduse ASist ütles, et börs välistab Tallinna Panga aktsiaga eelmisel reedel toimunud analoogsed hinnakõikumised väärtpaberiturul.

Oma esimesest tööpäevast alates noteerib Tallinna väärtpaberibörs Hansapanga, Tallinna Panga, Hoiupanga, Forekspanga ja Eesti Ühispanga aktsiaid ning Hüvitusfondi obligatsioone. ÄP

Hetkel kuum