4. juuni 1996 kell 22:00

Ofelia tegevus peatati

Majandusministeeriumi litsentsitalituse juhataja Aleksander Skoblov ütles, et Eesti seaduste kohaselt võib firmat seaduse rikkumisel karistada hoiatuse, litsentsi ajutise peatamise või siis selle täieliku tühistamisega koos ettevõtte vara konfiskeerimisega.

Eile kohal olnud litsentsikomisjoni 13 liiget hääletasid Skoblovi sõnul napi häälteenamusega siiski litsentsi ajutise peatamise poolt, ehkki paljud soovisid Ofelia litsentsi täielikult tühistada. «Litsents on peatatud kuni tolliameti poolt firma vastu 4. märtsil algatatud kriminaalasi toob selgust Ofelia väidetavate rikkumiste kohta,» märkis Skoblov.

Tema sõnul tuleb litsentsikomisjon peale kriminaalasja lõpetamist uuesti kokku, et Ofelia tegevuslitsentsi kohta otsus teha.

Skoblov ütles, et Ofelia vastu esitatud kolmest süüdistusest kaks olid sellised, mille puhul oleks võinud ka hoiatusega piirduda.

Rikkumine, kus Ikla piiripunktis jäi kontrollimisel vahele Ofelia viinalaadungiga auto, milles pidi dokumentide kohaselt olema 2000 kasti Ukrainasse deklareeritud viina, oli tegelikult vaid 27 kasti viina, on komisjoni jaoks aga väga tõsine rikkumine, teatas Skoblov. Tolliameti andmeil turustati kadunud viin Eestis.

Majandusministeeriumi kantsler Margus Leivo ütles enne litsentsikomisjoni istungit, et Ofelia vastu esitatud süüdistusi uurinud litsentsikomisjoni kätte on kogunenud piisavalt palju materjali, et Ofelia tegevuslitsentsid tühistada.

Litsentsikomisjoni liige, rahandusministeeriumi spetsialist Heidi Vessel märkis, et komisjoni eilne otsus on igal juhul pretsedent, mis peaks panema ülejäänud alkoholiga tegelevaid firmasid väga tõsiselt mõtlema.

Ofelia tuumikinvestor Soome firma Primalco esindajad on mitmel korral väitnud, et Ikla piiripunktis avastatud ekspordiks deklareeritud viin varastati, kui autojuht korraks väljas käis.

Põhjust tegevuslitsentsi tühistamiseks soomlased enda sõnul ei näinud ega ei olnud seetõttu mõelnud, mis saab siis, kui litsents siiski ära võetakse.

Heidi Vessel märkis aga, et tal on midagi enne kriminaalasja lõpetamist raske kommenteerida, kuid nii võib ju kõik rikkumised mingite varguste arvele kantida, et pääseda vastutusest.

AS Ofelia on Eesti suururuselt teine alkoholitootja. Möödunud aastal toodeti 118 100 dekaliitrit viina. Eksporditi 33,7% toodangust. Firma netokäive oli 70 mln krooni ning puhaskasum 7,4 mln krooni. Tööd antakse 70 inimesele.

Ofelia oli oma möödunud aasta majandusnäitajatega Eesti tööstuse ja tööandjate keskliidu valitud tööstuse TOP-30 hulgas mitteametlikult edukaim tööstusettevõte.

Hetkel kuum