9. juuni 1996 kell 22:00

Vasalemma Kivi müüdi Nordkalk Storugnsile

Erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet ütles, et erastamishinda ja -tingimusi täna veel nimetada ei saa. Äripäeva andmetel oli Nordkalk Storugnsi pakkumuses ostuhind 10 miljonit krooni.

Vasalemma Kivi vara erastamispakkumuse tegid ka rentnike moodustatud AS Vasalemma Kivi ja AS Silikaat. Vasalemma Kivi pakkumuse ostuhind oli 6 miljonit krooni ja 20 miljonit krooni investeeringuid.

Sarnet on varem öelnud, et parimaks tunnistatud pakkuja ostuhind ja äriplaan olid oluliselt paremad ja usutavamad kui konkurentidel.

Tootmine vajab moderniseerimist ja välisinvestorid mõtlevad pikema aja peale ette, kinnitas Sarnet.

Vasalemma Kivi juhatuse esimees Ants Salus ütles, et Nordkalk Storugnsi juhid on tõsiselt huvitatud ettevõtte arendamisest, mis tähendab ka tehnoloogilisi muudatusi. Läbirääkimised rootslastega jätkuvad, kinnitas Salus. «Kuu lõpus peaks olema asi paigas,» lisas ta.

Nordkalk Storugnsi president Kaj Gustafsson on varem kinnitanud, et Vasalemmas jätkatakse lubjakivi tootmist nii siseturu tarbeks kui ekspordiks. «Vasalemma on üks tähtsamaid kaevandusi Läänemere ääres, mis pakub huvi korraliku toorainega,» märkis ta.

Nordkalkile kuulub suur turuosa Soomes ja Rootsis ning firma eesmärk on laiendada turgu Läänemere ümbruses.

RdE Vasalemma Kivi kanti erastamisnimekirja 1994. aasta lõpus. Alates eelmise aasta maist oli ettevõte jääkide nimekirjas. Ettevõtte varade rendileping lõpeb 1. juulil. Erastatud vara hulka kuuluvad ettevõtte hooned, mäemasinad ja lubjakivi purustid.

Hetkel kuum