11. juuni 1996 kell 22:00

Väikefirma kontoriprinter

Lexmark Optra R+ on mõeldud eelkõige väikese ja keskmise suurusega firmade kontoriprinteriks. Kohtvõrku ühendatuna on R+ rakendamine tõhus viis, kuidas parandada trükikvaliteeti ning vähendada trükitehnika hoolduskulusid: parem on üks kõrgetasemelist ning kiiret väljatrükki võimaldav printer terve kontori peale kui odav printer igal laual. Selline mõtteviis on Eestis alles maad võtmas; mujal maailmas on see väga levinud.

Optra R+ juures ongi erilist tähelepanu pööratud võrguomadustele, s.o võrku ühendamise võimalustele. Printeri saab üheaegselt ühendada ka kahe erineva topoloogiaga võrku. MarkNet XL sisemine võrguadapter toetab IPX, LexLink, TCP/IP ja AppleTalk võrguprotokolle paljudes eri võrgukeskkondades (UNIX, NetWare, OS/2 LAN Server, Windows NT, Windows 95, AIX/6000, OS/400, Banyan Vines jt). Printeri lihtsamaks haldamiseks võrgus on standardvarustuses spetsiaalne MarkVisioni tarkvara. Lihtsalt paigaldatav duplex-lisamoodul võimaldab kahepoolset trükkmist, mis kontoris tähendab märkimisväärset paberi kokkuhoidu. Lisaks on printeril energia- ning tahmasäästufunktsioonid.

Optra printerid ei eralda töötamisel tervistkahjustavat osooni, mis suure koormusega töötavate võrguprinterite puhul on oluline eelis.

Hetkel kuum