2. juuli 1996 kell 22:00

Telia laiendab haaret

Rootsi riigile kuuluva Telia AB infomeedia divisjoni asepresident Mart Nurk väitis, et praeguses olukorras on selline lahendus välistatud. Ta sõnas, et praegu ei ole Telial soovi konkureerivat võrku üles ehitada.

«See tähendaks, et meil on plaan end Eesti Telefonist välja tõmmata,» selgitas Nurk. «Sellist plaani meil absoluutselt ei ole.» Teliale kuulub 24,5 protsenti Eesti Telefoni aktsiatest.

Teede- ja sideministeeriumi asekantsleri Tõnu Naestema sõnul tuleb telefoniteenuste osutamiseks taotleda vastavat litsentsi. «AS Starman, mille aktsiaid Telia omandas, tegeleb kaabeltelevisiooniga ja tema põhitegevuse hulka ei kuulu kindlasti telefonivõrgu loomine ja telefoniteenuste osutamine,» ütles Naestema.

Ta ei välistanud, et Telia kunagi litsentsi taotleb. «See, et Telial on selline eelis, ei anna automaatselt võimalust tegutseda. Kui nad litsentsi taotlevad, siis vaadatakse asi läbi. Praegu ei ole aga alust seda arvata,» ütles Naestema.

Äripäevale kinnitas üks telekommunikatsiooniäriga seotud isik, et teise sidevõrgu loomisega avaneb Telial võimalus aja jooksul Eesti Telefonilt kõik kliendid ära võtta ja hiljem võrgud ühendada. See välistab igasuguse konkurentsi telekommunikatsiooniturul väljaspool Teliat ja vähendab ka Eesti Telefoni väärtust, kinnitas nimetatud allikas.

. Starman tahab 40% Tallinna kaabel-TVst

ASi Starman tehnikadirektor Margus Paap kinnitas, et koostöös Teliaga soovib firma poolteise aastaga ehitada kaablivõrgu 50 000 uuele abonendile.

Aktsiate ostu-müügilepingule alla kirjutanud Starmani juhatuse liige Peeter Kern ei soostunud ütlema, kui paljud kaabliga ühendatavatest kodudest asuvad Tallinnas. «Tegeleme alles uue firma loomisega. Täpsemad äriplaanid selguvad pärast puhkuste lõppu,» lisas Kern.

Telia esindaja Mart Nurk möönis, et esimesel etapil on põhirõhk siiski Tallinnal. «Siin annab elanike tihedus hoopis teised majanduslikud võimalused,» kinnitas ta.

Margus Paabu sõnul võiks Starman poolteise aasta pärast omada 40 protsenti Tallinna kaabel-TV turust. Praegu on Tallinna suurim kaabel-TV operaator STV, kelle võrk hõlmab 20 000 klienti.

Peeter Kern prognoosis Starmani käibeks poolteise aasta pärast 40--50 mln krooni. Ta nimetas rootslaste 28 miljoni kroonise investeeringu tasumisajaks seitse aastat.

Praegu pakub Starman kaabeltelevisiooniteenust 11 000 kliendile Mustamäel ja Harju maakonnas.

Hetkel kuum