25. juuli 1996 kell 22:00

UPM-Kymmene tuli Eesti ehitusmaterjaliturule

«Valisime Eesti turule tuleku esimeseks punktiks Tartu seetõttu, et siit on kergem alustada kui Tallinnast,» ütles ASi Puukeskus juhatuse liige Jussi Perttuli. Tema sõnul on Eesti ehitusfirmad ja individuaalehitajad hakanud ehitustel rohkem puitu kasutama.

Uues kaubakeskuses on 700 m² laopinda, 300 m² kontori- ja müügipinda ning 1500 m² suurune asfalteeritud hoov. Lõviosa kaubast tuleb UPM-Kymmene süsteemist.

Ehituspuitu ostetakse ka Aegviidu ja Sõmerpalu saeveskist, läbirääkimisi peetakse Imavere saeveskiga.

«Need kolm toodavad saematerjali ekspordiks, neil on korralikud kuivatid ja toodangu kvaliteet rahuldab meid,» ütles ASi Puukeskus müügijuht Kari Vitikainen.

Perttuli sõnul loodab emafirma, et ASi Puukeskus Tartu müügiesindus tasub sinna tehtud investeeringu ära juba teisel tegutsemisaastal. Seniste kulutuste suurust ei soovinud soomlane nimetada, kuna see olevat väga tühine summa. Ehitusekspertide arvates kulutas AS Puukeskus oma müügibaasi rajamiseks 2--3 mln kr.

Lähitulevikus tahab AS Puukeskus Jussi Perttuli sõnutsi avada oma esinduse Tallinnas ja olla kolme aasta pärast terves Eestis kättesaadav.

Hetkel kuum