7. august 1996 kell 22:00

Ungari valitsus maksustab prostitutsiooni

Ungari valitsusele on prostitutsioon eelkõige majanduslik küsimus -- miks mitte vahend riigieelarve puudujääki finantseerida. Siseministeeriumis on valmimas seaduseelnõu, mis sunnib prostituute end ettevõtjana registreerima ning maksu maksma.

Politsei andmeil on Ungaris ligikaudu 10 000 prostituuti, kellest igaüks teenib kuus keskmiselt 300 000 forintit (2000 dollarit), mis ületab mitu korda tavakodaniku palga. See annab kokku 240 miljonit dollarit ehk 0,5 protsenti ametlikust SKTst.

Ehkki bordellid on endiselt keelustatud, on prostitutsioon plahvatuslikult levinud pärast seda, kui alates 1992. aastast seda enam kriminaalkuriteoks ei loetud.

Ungarist on saanud Ida-Euroopa pornopealinn, kus igal aastal valmib sadu erootikafilme. Seks on suur äri. Väike osa sellest on maksustatud.

Valitsus tahab oma osa. Massaazhisaalidest, mis sageli moodustavad pelgalt fassaadi, saavad seaduslikud (ning maksustatud) bordellid. Prostituudid saavad pärast tervisekontrolli ja maksuametis registreerimist litsentsi.

Prostituutide äritegevus kirikute ja koolide vahetus läheduses on küll keelatud, kuid kohalike võimude määrata jäävad «lahtiolekuajad» ja «müügikohad». TE

Hetkel kuum