26. august 1996 kell 22:00

Meri kukub välja

Eile toimunud presidendivalimiste esimene voor andis paljude poliitikute ja vaatlejate üllatuseks presidendikandidaat Lennart Merile tõsise hoobi, millest on ilmselt raske, kui mitte võimatu toibuda. Loodetud viiekümne hääle künnise ületamise asemel jagus Merile vaid 45 häält, tema konkurent Arnold Rüütel sai aga oodatust suurema tulemuse -- 34 häält.

Kõik märgid näitavad, et Lennart Meril ei õnnestu presidendikohta säilitada ka valimiste teises voorus, rääkimata veel sellest, et ta võiks valitud saada valimiskogu abiga.

Siinkohal peab märkima, et riigikogu saadikute Ando Lepsi ja Endel Lippmaa ponnistused seni veel laiemalt tõestamata minevikupattude abil Lennart Merile koht kätte näidata on hakanud ajastatult vilja kandma. Kasu aga ei lõika sellest mitte nimetatud saadikud, ei Arnold Rüütel, ega ka teised hetkel kõne alla tulevad presidendikandidaadid. Hoopiski Savisaar võib olla see, kes segased ajad valimiskogu kokkutulekuni enda kasuks pöörab ja oma presidendikandidatuuri üles upitada laseb.

Hetkel kuum