29. august 1996 kell 22:00

Andres Sarri ei täitnud lubadust

Raha pole makstud, kuna raha ülekandmine ei anna kindlust, et pankrotiavaldus kohtust tagasi võetakse, kinnitas Eesti Talleksi juhatuse liige Mihkel Renser.

Raha on olemas ja selleks reserveeritud, lisas Eesti Talleksit esindav vandeadvokaat Tiit Vajak.

Ta ütles, et soovitas Andres Sarril mitte kiirustada maksmisega, sest Eesti Talleksi seisukohalt lugu enam hullemaks minna ei saa. «Asi on kohtus, asi on ajakirjanduses, kõik ebameeldivad selgitused on antud,» põhjendas Vajak.

«Mis on Eesti Talleksi garantii, et pankrotiavaldus raha saamisel tagasi võetakse?» küsis Vajak. «Venitavad paar päeva ja siis on kohtus järgmine võlausaldaja, kes ka tahab saada.»

Samas märkis Vajak, et oleks tore saavutada Eesti Kütuse esindajatega kokkulepe enne kohtuistungit. «Siis ei peaks ajutised haldurid tegema asjatut tööd,» leidis ta.

Pankrotiavalduse tagasivõtmise eeldus on kokkulepe riigilõivu, ajutiste pankrotihaldurite tasude ja advokaatide kulude tasumises. Kui pankrotti kohtus välja ei kuulutata, peab kulud kandma pankrotiavalduse esitaja ehk Eesti Kütus.

«Ma saan aru, et kumbki pool ei ole vaimustatud raha maksmisest,» kommenteeris Tiit Vajak.

Tallinna linnakohtu määratud Eesti Talleksi ajutine pankrotihaldur Rein Vaiksaar sõnas, et asi on kommenteerimiseks veel liiga värske.

Samas ütles ta, et praeguses olukorras tuleb Eesti Talleksil tunnistada, et nemad peavad ilmselt tasuma kohtukulud. «Eesti Talleksi optimism on võib-olla mõnevõrra enneaegne,» ütles Vaiksaar.

1. augusti seisuga on Eesti Talleks võlgu ka maksuametile 1,2 miljonit krooni. Tiit Vajaku sõnul on tootmisettevõtte võlg maksuametile üsna tavaline.

Eesti Kütus esitas pankrotiavalduse Eesti Talleksi suhtes Tallinna linnakohtule augusti alguses, sest Eesti Talleks ei järginud 160 000 krooni suuruse võla maksmise graafikut.

Esmaspäeval määras linnakohus Eve Selbergi ja Rein Vaiksaare Eesti Talleksi ajutisteks pankrotihalduriteks.

Hetkel kuum