11. september 1996 kell 22:00

Avalikud küsimused ajalehele Äripäev

Juba pikemat aega kritiseerib teie ajaleht Tallinna kesklinna halduskogu ja selle esimeest Sulev Mäeltsemeest maa erastamise küsimuste osas.

Kuna meie seisukoht on olnud, et maad tahetakse kesklinnas juriidilistele isikutele erastada lubamatult madala hinnaga, ja seetõttu oleme enamusele maa erastamise taotlejatele lubanud seaduses ette nähtud maa hoonestusõiguse, siis on mul teile kaks küsimust.

1. kas ajaleht Äripäev kaitseb ainult Tallinna kesklinnas tootmisobjekte, hooneid vms erastanud ettevõtete huvisid, sest kõigile teistele ettevõtetele Tallinna teistes linnaosades ning mujal valdades ja linnades ei tohiks olla vastuvõetav, et konkurendid ühes kohas saavad turuhinnast oluliselt soodsamalt maad erastada.

2. Eesti Päevaleht kirjutas 6. septembril: «Järgmisel aastal jõustuvad uued maa maksustamishinnad, mille järgi põllumaa muutub odavamaks ja linnades ehitamiseks mõeldud maa kallimaks...Maa-ameti katastri osakonnajuhataja asetäitja Aivar Tomsoni kinnitusel tõuseb viimase kolme aasta jooksul kiiresti arenenud piirkondades maa hind ilmselt tunduvalt. Kõige kallimaks nimetas ta Tallinna kesklinna maad, mille uus hind pole veel välja kujundatud.»

Kas selle info taustal võib öelda, et Tallinna kesklinna halduskogus ei ole püüdnud ajada õiget ja võimalikult ausat maa erastamise poliitikat?

Hetkel kuum