25. september 1996 kell 22:00

Hansapanga aktsial tõususuund

«Hetkel on Hansapanga aktsia kiirelt tõusmas, mille põhjuseks on panga head majandusnäitajad. Hansapanga puhul omavad suurt tähtsust nii Läti uudised kui ka Venemaa sündmused. Samas on nende aasta 271 miljoni kroonine kasumiprognoos veidi üle pakutud, reaalsem oleks ehk 260 miljonit,» lausus Hoiupanga börsimaakler Charlie Viikberg.

HF Arenduse juhataja Margus Uudami sõnul püsib Hansapanga aktsia tõususuund välisinvestorite toel, kuna aktsia on aktiivselt kaubeldav ka Helsingis. Kui teiste aktsiate hinnad kõiguvad umbes kahekuuliste tsüklitena, siis Hansapank on sellest tänu välisturule puutumata jäänud, lisas ta.

«Suuremad investorid, eelkõige fondid on küllap jõudnud järeldusele, et viimane aeg on Hansapanga aktsiasse sisse minna,» kommenteeris hinnatõusu Tõnu Vanajuur Forekspangast. Aktsia hinna liikumist lähiaegadel on raske prognoosida, kuid kaugemas perspektiivis peaks hind veel sel aastal ületama 100 krooni piiri, lisas ta.

Eile alustati Hansapanga aktsiaga Tallinna väärtpaberibörsil kauplemist 95 krooni tasemelt ning börsi sulgemiseks jõudis aktsia hind 95,5 kroonini. Aktsia käive oli eile börsil 3,8 miljonit krooni.

Hetkel kuum