8. oktoober 1996 kell 22:00

Hulk maamõõtjaid tegutseb ilma litsentsita

Ajalehekuulutuse kaudu pakuvad teenuseid firmad, kel ei ole tegevuslitsentsi, kuid kes kasutavad alltöövõtjana litsentsi saanud firmade või eraisikute teenuseid, ütles maa-ameti litsentsikomisjoni sekretär Sirje Kiiv. Tegevuslitsentsita firma teeb maamõõdutööd, allkirjastab litsentsiga firma, väitis ta.

Puudub garantii, et maamõõtmine on tehtud õigesti ja ajalehekuulutuse põhjal valikut tehes riskivad inimesed ebaõigete mõõtmistulemustega, ütles Joel Viik Harju maakatastrist.

Ebameeldivuste vältimiseks on oluline, et inimesed kontrolliksid mõõtmistöid teostava firma või üksikisiku tegevuslitsentsi olemasolu, indeksi numbrit maa-ametis ja vapipitsati originaalsust, selgitas Sirje Kiiv. Tegevuslitsentsile kirjutab alla maa-ameti peadirektor või peadirektori asetäitja.

Maa-amet annab maamõõdistamiseks välja geodeetiliste ja kartograafiliste tööde ning maakorraldustööde tegevuslitsentse. Geodeetiliste ja kartograafiliste tööde tegevuslitsents on tähtajaline, täitmiseks kehtestatakse eritingimused. Maakorraldustööde tegevuslitsents on tähtajatu, kuid litsentsi omanik peab jooksval aastal tegema vähemalt kaks maakatastris registreeritavat tööd.

Maa-ameti andmeil on praegu 122 kehtivat geodeetiliste ja kartograafiliste tööde tegevuslitsentsi. Maa tagastamise, asendamise, ostu-müügi ja lepingulise kasutamisega seotud maakorraldustöödeks on alates 1993. a välja antud 247 litsentsi, mille hulgast tühistatud üheksa.

Hetkel kuum