14. oktoober 1996 kell 22:00

Lühiuudised

Tallinna politsei pressiesindaja teatel mõrvati laupäeva õhtul ärimees Daniel Mäng (28), ettevõtteregistri andmeil laenukontorina tegutsenud ASi Seldon president.

Mängi tulistati kolm korda selga hetkel, mil ta oli parajasti Kadaka tee lõbumajast välja astunud. Väärib tähelepanu, et Daniel Mängi üritati mõrvata ka aasta tagasi, kusjuures tollal teda tulistanud kaitseliitlane Heiki King mõisteti tänavu suvel kaheksaks aastaks vangi.

Mäng oli salapärane ärimees. Lisaks Seldonile oli ta väidetavalt seotud autoäriga ja ühe pandimaja tegevusega. On väidetud, et Mäng oli seotud allilmaga. ÄP

Hispaanias lõhkes Balti Kindlustusseltsi (Bico) tervisekindlustuspoliisi omanikul peas veresoon, mille tulemusena viibis kindlustatu 17 päeva Hispaania haiglas. Eesti seni ilmselt suurima tervisekindlustuskahju kate oli 400 000 kr, mis läheb täielikult väljamaksmisele.

Bico turundusjuht Jaak Rikson märkis, et haige toimetati Saksamaalt üüritud erilennukiga Tallinna. Tervisekindlustuspoliisi olemasolu kindlustuskattega 50 000 DEM (400 000 kr) nõuavad kõik Schengeni riigid. ÄP

Täna lõpevad Balti jaama klaasist kaubakeskuse ehituse välistööd, siseviimistluse on ehitaja R&T Ehituse AS lubanud lõpetada sel nädalal. Kaubelda saab keskuses alates 1. novembrist.

Ehituse tellija on Põhja-Tallinna linnaosavalitsus, kes soovib Balti jaama juurest ära kaotada senised näotud kaubaputkad. Uude kaubakeskusesse saavad äripinna kiirtoitlustuskoht, tööstuskaupu müüv pood ja mängude tuba.

Põhja-Tallinna linnaosavalitsusel on kavas veel sel aastal kogu Balti jaama ümbrus korda teha. Selleks ehitatakse praeguste putkade asemele veel kaks sarnast klaasmaja. Kokku on ehitiste maksumus ligi 6 mln krooni. ÄP

Tallinna Pank avas eile Räva-la puiesteel pangasaali personaalpanganduse tarbeks, mis on esimene samm kontseptsiooni väljaarendamisel, teatas panga jaepanganduse direktor Raul Parusk.

Personaalpanganduse sisuks on idee, et igal kliendil on oma mänedzher, kes teda pangateenuste kasutamisel teenindab ja nõustab.

Personaalpanganduse saali kasutajaks võiksid edaspidi saada isikud, kel on Eurocardi kuldkaart, Tallinna Panga väljastatud vähemalt miljoni krooni suurune laen, 200 000--300 000 kr investeerimine panka kas hoiustamise või väärtpaberiportfelli haldamise teel või stabiilne kuusissetulek alates 25 000 kroonist, lausus Parusk.

Avatava pangasaali eesmärk on võimaliku sihtgrupi, klientide erisoovide ja pangateenuste tarbimise harjumuste täpsustamine, lisas ta.

Täismahus teenusepaketti hakkab pank pakkuma tuleva aasta juunis, kui avatakse Tallinna Panga peahoone Roosikrantsi tänaval. ÄP

ASi Expoplakat üks reklaamikoht maksab 110 krooni käibemaksuta kahenädalase kampaania eest, mitte ööpäevas, nagu väitis Äripäev eilses artiklis «Valimisreklaam on maksuvaba» (ÄP nr 181, lk 5). ÄP

Hetkel kuum