29. oktoober 1996 kell 22:00

Pindi Väärtpaberid protsessib piimakombinaadiga edasi

«Mõlemat poolt rahuldavat otsust teha on antud juhul peaaegu võimatu,» väitis Pilv.

Hagiavalduse järgi vaidlustas Pindi Väärtpaberid Paide piimakombinaadi 4. mai ja 1. juuni üldkoosoleku seaduslikkuse ja seal vastu võetud ettevõtte põhikirja muudatused. Põhikirja muudatustega sai võimalikuks piimakombinaadi ühinemine kontserniga Ühinenud Meiereid.

Pindi Väärtpaberid soovib taastada piimakombinaadi endise põhikirja ja tuua kombinaat kontsernist välja.

Aivar Pilv peab käimasolevat kohtuvaidlust oluliseks eelkõige seetõttu, et üles on kerkinud palju küsimusi, mis vaatamata äriseadustiku mahukusele tunduvad lõpuni lahti kirjutamata ja mitmeti tõlgendatavad.

«Tegemist on esimese juhtumiga, mis puudutab üldkoosoleku kokkukutsumise korda ja tähtaegu,» ütles Pilv. Ta leidis, et kui kõnealune vaidlus ei saa õiglast lahendust, toimub varsti taolisi äriseadustiku mitmeti mõistmisel põhinevaid kohtuprotsesse veelgi.

«Ma ei usu, et äriseadustiku mõte on ajada ettevõtted omavahel tülli,» ütles Pilv.

Paide piimakombinaadi direktor Jaan Käär kinnitas eile, et ta peab Pindi Väärtpaberite võiduvõimalusi kohtuprotsessis tühisteks. Kohus langetab oma otsuse 8. novembril.

Esimene kohtuistung Pindi Väärtpaberite ja Paide piimakombinaadi vaidluses toimus 19. septembril.

Pindi Väärtpaberite hagi taha on koondunud ka AS Talinvest, Forekspank ja mitu väärtpaberifondi, kes on kõik Paide piimakombinaadi vähemusaktsionärid.

Talinvest on seotud Ühinenud Meiereidega konkureeriva ASiga Tallinna Piimatööstus. Pindi Väärtpaberitele kuulub 21 protsenti Paide piimakombinaadi aktsiatest.

Hetkel kuum